Bieg po Indeks! Konkurs dla lubiących matematykę, fizykę, informatykę

2022-02-09 13:47 lw
Rozpoczął się konkursu Politechniki Koszalińskiej „Bieg po indeks”
Autor: pixabay Rozpoczął się konkursu Politechniki Koszalińskiej „Bieg po indeks”

Politechnika Koszalińska przy wsparciu miasta Koszalin organizuje konkursu „Bieg po indeks” już po raz 25. Pozwala on uczniom dobrze przygotować się do matury i sprawdzić wiedzę z matematyki, fizyki i informatyki. Konkurs ma trzy etapy.

- Pierwszy etap ma charakter ćwiczeniowy, drugi kwalifikacyjny, a trzeci to już finał. Oprócz nauki przedmiotów ścisłych zachęcamy do skorzystania z nowoczesnych technologii, ponieważ konkurs opiera się o wykorzystanie platformy e-learningowej w dwóch pierwszych etapach. Zazwyczaj ten konkurs skupia na początku około 400 osób, na finale gościmy w Koszalinie z reguły 200 osób. W pandemicznym roku było uczestników zdecydowanie mniej, ale mam nadzieję, że w tym roku wrócimy do tych liczb - mówi rektor Politechniki Koszalińskiej prof. Danuta Zawadzka.

Zgłoszenia szkół do udziału w konkursie przyjmowane są do 11 marca przez formularz dostępny na stronie internetowej Politechniki Koszalińskiej.

- Do 1 kwietnia trwa I etap konkursu, od 4 do 11 kwietnia II etap, w którym uczniowie rozwiązują 15 zadań i najlepsi dostają się do finału, a ten odbędzie się 22 kwietnia w siedzibie Politechniki Koszalińskiej - poinformował prorektor ds. Studenckich Politechniki Koszalińskiej prof. Tomasz Królikowski, przewodniczący kapituły konkursowej.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zaplanowano 27 kwietnia. Uroczystość ma odbyć się w auli Politechniki Koszalińskiej w kampusie przy ul. Śniadeckich. Nagrody są atrakcyjne. Zwycięzcy za I, II i III miejsce otrzymają nagrody finansowe. 30 laureatów otrzyma dyplom, a troje najlepszych, którzy podejmą studnia na Politechnice Koszalińskiej będą przez pół roku dostawać stypendium. Nagradzani w konkursie są także nauczyciele i szkoły, które mogą otrzymać nowoczesne drukarki 3D. 

Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody pieniężne:

      I miejsce – 1000 zł

      II miejsce – 750 zł

      III miejsce – 500 zł

Organizatorami konkursu są: Politechnika Koszalińska oraz Gmina Miasto Koszalin.

Autor: Magda Wanowska-Miksa

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!

QUIZ. O tych politykach uczą w podręcznikach. Znasz ich, czy tylko ci się wydaje?

Pytanie 1 z 12
8. Która z pań nie była premierem polskiego rządu?
ESKA XD #041 - MORSOWANIE, PRIME MMA, UNCHARTED, ACRAZE
Źródło: Bieg po Indeks! Konkurs dla lubiących matematykę, fizykę, informatykę