Lądowisko w Czerninie, w powiecie kołobrzeskim?!

i

Autor: materiały prasowe Lądowisko w Czerninie, w powiecie kołobrzeskim?!

Czy w Czerninie, w powiecie kołobrzeskim powstanie nowoczesne lądowisko?!

2022-02-14 15:33

Aeroklub Ziemi Kołobrzeskiej oraz spółka Aeroprzystań Kołobrzeg chcą zbudować lądowisko i szkolić pilotów zawodowych

Informacja o inwestycji pojawiła się na portalu Gminy Dygowo. Wynika z niej, że na terenie, gdzie ma powstać Inkubator Przemysłowy, Aeroklub Ziemi Kołobrzeskiej oraz spółka Aeroprzystań Kołobrzeg planują zbudować lądowisko wraz z symulatorami lotów.

Projekt zakłada budowę utwardzonego pasa, centrum szkoleniowego wraz z salą dydaktyczną dla szkoleń samolotowych. Infrastruktura przeznaczona byłaby dla samolotów do 5700 kg. Warto dodać, że do tej pory Aeroklub Ziemi Kołobrzeskiej działał na lotnisku Kołobrzeg-Bagicz. Miejsce od kilku miesięcy jest zawieszone.

Na inwestycje wstępna zgodził się już Grzegorz Starczyk, wójt Dygowa. Obecnie miłośnicy latania czekają na wydanie decyzji środowiskowej. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze prace ruszyłyby we wrześniu bieżącego roku. Pomysłodawcy inwestycji w przyszłości chcą również zakupić certyfikowany symulator lotów. Byłoby to pierwsze takie urządzenie w całym województwie zachodniopomorskim. Nowoczesny sprzęt byłby wykorzystywany do szkoleń profesjonalnych pilotów.

Nowa siedziba Leszczyńskiego Banku Żywności w Lesznie
Źródło: Czy w Czerninie, w powiecie kołobrzeskim powstanie nowoczesne lądowisko?!