Katastrofa w Koszalinie: RUNĄŁ WIADUKT! O włos od tragedii

i

Autor: Fot: FB/Cukin Koszalin

Katastrofa w Koszalinie: RUNĄŁ WIADUKT! O włos od tragedii [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-10-22 10:21

Zawaliła się część rozbieranego wiaduktu na al. Monte Cassino w Koszalinie w ciągu drogi krajowej nr 6. Na ul. Batalionów Chłopskich spadła jedna nitka konstrukcji. Pod wiaduktem było zaparkowane auto – poinformował rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP w Szczecinie kpt. Tomasz Kubiak.

Jedna nitka rozbieranego wiaduktu na al. Monte Cassino w Koszalinie w ciągu drogi krajowej nr 6 zawaliła się w czwartek (21 października) po godz. 16:00. Jak poinformował kpt. Kubiak, w zdarzeniu nie ma osób poszkodowanych. Pod wiaduktem był zaparkowany samochód.

Na miejscu była staż pożarna, są przedstawicie koszalińskiego magistratu. Na godz. 18.30 zaplanowano konferencję prasową w związku z zawaleniem budowli.

Wiadukt na al. Monte Cassino w Koszalinie (woj. zachodniopomorskie) w ciągu DK6 od marca ubiegłego roku jest zamknięty dla ruchu ze względu na zagrożenie zawaleniem. To nim odbywał się tranzyt z kierunku Gdańska do Szczecina, Poznania, Kołobrzegu i z powrotem. Ze względu na jego zamknięcie, ciężarówki nie omijają centrum miasta.

W czerwcu wybrano wykonawcę, który podjął się rozbiórki wiaduktu, zaprojektowania i budowy nowego. Przetarg wygrało konsorcjum dwóch firm z liderem INTOP Skarbimierzyce, które zobowiązało się zrealizować zadanie za blisko 35,9 mln zł. Kilka dni temu rozpoczęto rozbiórkę konstrukcji.

Zabójstwo w Koszalinie. Morderca ukrył ciało w szafie
Źródło: Katastrofa w Koszalinie: RUNĄŁ WIADUKT! O włos od tragedii [ZDJĘCIA, WIDEO]