Koszalin chce się powiększyć. Co na to mieszkańcy?

i

Autor: materiały prasowe Koszalin chce się powiększyć. Co na to mieszkańcy?

Konsultacje społeczne dotyczące przyłączenia do Koszalina: Kretomina, Starych Bielic i Mścic

2022-01-26 14:51

W poniedziałek 31 stycznia rozpoczną się konsultacje społeczne w sprawie zmiany granic administracyjnych Koszalina. Mieszkańcy będą mogli wypowiedzieć się, czy chcą przyłączenia do Koszalina sołectwa Mścice z gminy Będzino, sołectwa Kretomino z gminy Manowo i części Starych Bielic z gminy Biesiekierz. Zmiana spowoduje powiększenie miasta o ponad 2 tys. ha i o ok. 3,5 tys. mieszkańców.

Konsultacje społeczne dla mieszkańców Koszalina rozpoczną się 31 stycznia i potrwają do 13 lutego. Ankieta dostępna będzie w ratuszu, w siedzibach rad osiedli, a także w internecie na stronie www.koszalin.pl

Prezydent Piotr Jedliński podkreślił, że Koszalin mieszkańcom sołectw, których przyłączeniem miasto jest zainteresowane, zapewni poprawę jakości życia, w tym poprzez niższe rachunki za wodę i ścieki, niższe stawki podatku od nieruchomości, korzystny sposób rozliczania za wywóz odpadów, darmowe przejazdy komunikacją miejską dla seniorów i dzieci.

Po konsultacjach społecznych wniosek dotyczący zmiany granic wraz z wynikami tych konsultacji rada miejska uchwałą skieruje do wojewody, który opiniuje go i następnie przekazuje ministrowi spraw wewnętrznych i administracji. Stosowny wniosek do MSWiA powinien zostać złożony do 31 marca. Ostateczną decyzję o uwzględnieniu wniosku podejmie do 30 czerwca tego roku Rada Ministrów. 

Zmiany dotyczące granic Koszalina miałaby wejść w życie 1 stycznia 2023 roku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Quiz. Czwartkowy test z geografii. W którym państwie jest TO miasto? Proste? Nie żartuj!

Pytanie 1 z 15
Na rozgrzewkę: El Paso leży w...
WOŚP - ESKA licytacja G20
Źródło: Konsultacje społeczne dotyczące przyłączenia do Koszalina: Kretomina, Starych Bielic i Mścic