Kontrole przy koszalińskich szkołach. Policjanci sprawdzają oznakowanie dróg i ulic

2021-08-25 12:09 lw
Policjanci kontrolują oznakowanie w obrębie szkół
Autor: Materiały prasowe Policjanci kontrolują oznakowanie w obrębie szkół

Jak co roku, jeszcze przed pierwszym dzwonkiem policjanci kontrolują oznakowania pionowe i poziome na terenie powiatu koszalińskiego, zwłaszcza przejść dla pieszych przy placówkach oświatowych.

Koszalińscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, przed rozpoczęciem roku szkolnego sprawdzają stan przejść dla pieszych i znaków ostrzegawczych, zasadność ich ustawienia oraz prawidłowość działania sygnalizacji świetlnej.

Takie działania są tym bardziej potrzebne z uwagi na zbliżający się rok szkolny, a także obowiązującą od czerwca tego roku zmianę przepisów.

W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, funkcjonariusze zwracają się do zarządcy drogi o szybką reakcję, poprzez na przykład odświeżenie znaków poziomych, oczyszczenie znaków pionowych, czy też usunięcie roślinności wpływającej na widoczność.

Przygotowania do pierwszego dzwonka
Autor: Materiały prasowe Przygotowania do pierwszego dzwonka

Takie działania są tym bardziej potrzebne, biorąc pod uwagę zmianę przepisów, która weszła w życie 1 czerwca 2021 roku. Ich głównym celem jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego – szczególnie osób pieszych. Aby kierowca mógł stosować się do wprowadzonych zmian, niezbędne jest dobrze widoczne oznakowanie informujące o zbliżaniu się do przejścia dla pieszych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Gwara policyjna. Czy dogadałbyś się z policją? Sprawdź!

Pytanie 1 z 14
"Czekolada" w slangu policyjnym to:
Eska Summer City Śląsk: Aquadrom
Źródło: Kontrole przy koszalińskich szkołach. Policjanci sprawdzają oznakowanie dróg i ulic
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany