Premiera musicalu „Fame” w koszalińskiej Adrii

i

Autor: Materiały prasowe Premiera musicalu „Fame” w koszalińskiej Adrii

Na scenie ponad 20 artystów. Premiera musicalu „Fame” w Teatrze Muzycznym Adria w Koszalinie

2022-03-23 7:04

„Fame” to międzynarodowy hit, który powstał na bazie filmu o tym samym tytule. To kolejna sztuka oparta na brodwayowskiej licencji, którą zobaczymy w Teatrze Adria. Ten musical opowiada o studentach i szkole High School of the Performing Arts, czyli nowojorskiej kuźni gwiazd, kształcącej tancerzy, muzyków i aktorów. W koszalińskiej wersji musicalu na scenie wystąpi ponad 20 artystów.

Po udanych spektaklach „Bonnie&Clyde” oraz „The Bodyguard” artyści Teatru Muzycznego Adria zabiorą nas do Nowego Jorku, by opowiedzieć historię słynnej kuźni talentów- High School of the Performing Arts. Spektakl śledzi losy ostatniej klasy Szkoły Gwiazd, od jej przyjęcia do ukończenia szkoły. Akcja dzieje się w latach 80. XX wieku, a bohaterami są zdolni studenci, którzy poruszają się po świecie muzyki, aktorstwa i tańca. Dzięki ich historiom poznajemy czym są zmagania z ambicją, sławą i pewnością siebie. Spektakl podejmuje także zagadnienie uprzedzeń rasowych, narkomanii i wykorzystywania seksualnego, podczas dążenia do kariery w showbiznesie.

„Fame” to międzynarodowy hit, który powstał na podstawie filmu o tym samym tytule. Film zdobył cztery nominacje do Oskara, a ostatecznie dwie statuetki m. in. za najlepszą piosenkę.

W koszalińskiej wersji musicalu na scenie wystąpi ponad 20 artystów. Chwytliwe piosenki, w polskim przekładzie językowym, zabrzmią w towarzystwie muzyki na żywo i żywiołowych choreografii.

- Będzie to musical od A do Z. Mnóstwo tańca, świetnych piosenek i znakomitego aktorstwa. To do tej pory najbardziej wymagająca sztuka w naszym teatrze. Cieszę się, że mamy w obsadzie nowe twarze. Siedmioro artystów wyłoniliśmy w drodze castingu. Są to młodzi, ale doświadczeni artyści, którzy występowali już na wielu scenach m. in. w warszawskim teatrze Roma, czy Syrena - mówi reżyser spektaklu Kacper Wojcieszek.

Premiera musicalu „Fame” w koszalińskiej Adrii w sobotę, 26 marca, o godz. 18.00. Spektakl będzie też można zobaczyć w niedzielę z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, 27 marca o godz. 17.00.

Autor: Magda Wanowska-Miksa 

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!

QUIZ: Wiosna w PRL-u. Pamiętasz jak ją witano?

Pytanie 1 z 10
Imię Marzanna oznacza:
ESKA LIVE - GRAMY DLA UKRAINY | Viki Gabor zaśpiewała na żywo!
Źródło: Na scenie ponad 20 artystów. Premiera musicalu „Fame” w Teatrze Muzycznym Adria w Koszalinie