Od przedszkolaka do seniora. Akcję edukacyjną zorganizowali koszalińscy policjanci

2021-08-03 11:35 wj
Edukacja przez zabawę. Spotkanie ze służbami mundurowymi
Autor: materiały prasowe Edukacja przez zabawę. Spotkanie ze służbami mundurowymi

Policjanci z koszalińskiej jednostki wspólnie z funkcjonariuszami sianowskiej Straży Miejskiej oraz pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej zorganizowali spotkanie pod nazwą „Od przedszkola do seniora”

Podczas spotkania funkcjonariusze mówili o tym, na jakie zdarzenia narażone są osoby starsze. Wskazywali metody jakimi najczęściej posługują się przestępcy i radzili, jak uchronić się przed utratą pieniędzy.

Policjanci podkreślali, że sprawcy bardzo często wykorzystują więzi rodzinne, dobroć i łatwowierność osób starszych by wyłudzić od nich posiadane oszczędności. Dlatego tak ważne jest, aby seniorzy byli czujni, uważni i potrafili w konkretnych sytuacjach być asertywni.

Podczas spotkania policjanci przeprowadzili prelekcję o bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Tematem szczególnie zainteresowani byli najmłodsi. Dzieci poznały podstawowe znaki i zasady bezpiecznego poruszania. Pojawił się także temat telefonów alarmowych i jak właściwie wezwać pomoc. 

Akcje skierowane do seniorów i dzieci są cykliczne. Funkcjonariusze koszalińskiej policji i straży miejskiej regularnie spotykają się mieszkańcami, ale również i turystami aby przypominać o bezpieczeństwie.

Źródło: Od przedszkolaka do seniora. Akcję edukacyjną zorganizowali koszalińscy policjanci
Nasi Partnerzy polecają