Sala dla pacjentów

i

Autor: materiały prasowe Sala dla pacjentów

Pawilon Dziecięcy w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie po modernizacji. Jutro wrócą tu mali pacjenci

2021-10-25 15:29

Remont trwał prawie 2 lata. Szpital Wojewódzki w Koszalinie przeprowadził modernizację Pawilonu Dziecięcego. Gruntowny remont przeszedł: Oddział Dziecięcy, Oddział Chirurgii Dziecięcej z Blokiem Operacyjnym, Oddział Anestezjologii, Intensywnej Terapii Dziecięcej i Neonatologicznej, Izba Przyjęć Dziecięca, a także Dział Żywienia.

Koszt inwestycji to ponad 20 mln złotych. Przebudowano blok operacyjny, w oddziałach wykonano izolatki spełniające wymagania obowiązujących przepisów. Wykonano nowy szyb windowy i zainstalowano nową windę, wymieniono m. in. posadzki, okładziny ścienne, instalacje elektryczne, teletechniczne, stolarkę drzwiową, zainstalowano myjnie-dezynfektory.

Wykonano też  nową wentylację mechaniczną wraz z klimatyzacją na Oddziale Anestezjologii, Intensywnej Terapii Dziecięcej i Neonatologicznej, w Bloku Operacyjnym i w gabinetach zabiegowych.

Na oddziałach stworzono warunki, które umożliwiają nocleg opiekuna dziecka. Przygotowano sanitariaty oraz pomieszczenia socjalne.

Wykonano również nową wentylację mechaniczną i wyremontowano część pomieszczeń w Dziale Żywienia w budynku Internistycznym "E".

Projekt został zrealizowany w Ramach Regionalnego Programu Operacyjnego i sfinansowany ze środków Unii Europejskiej, Budżetu Państwa, Urzędu Marszałkowskiego i własnych środków Szpitala.

Świetlica na Oddziale Dziecięcym

i

Autor: materiały prasowe Świetlica na Oddziale Dziecięcym

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Sonda
Obawiasz się o swoje zdrowie i sytuację epidemiologiczną w Polsce?
Źródło: Pawilon Dziecięcy w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie po modernizacji. Jutro wrócą tu mali pacjenci