Uchodźcy z Ukrainy są już w Koszalinie

i

Autor: materiały prasowe Uchodźcy z Ukrainy są już w Koszalinie

Pierwsze mamy z dziećmi z Ukrainy są już w Koszalinie

2022-02-28 14:23

Koszalińska Fundacja „Zdążyć z Miłością” w porozumieniu z prezydentem Koszalina, przyjęła pierwsze mamy i dzieci, które uciekły z Ukrainy objętej wojną. Z okolic Łucka przyjechały 4 mamy i 10 dzieci w rożnym wieku, najmłodsze z dzieci ma zaledwie rok i dwa miesiące. Kolejna mama z dziećmi z Ukrainy jest w drodze do Koszalina.

W tej chwili pod opieką Fundacji jest 7 kobiet i 17 dzieci z Ukrainy. Uchodźcy przebywają w jednym z mieszkań chronionych prowadzonych przez Fundację.

Po wielu godzinach drogi dotarły do Koszalina z dziećmi, pozostawiając na Ukrainie swoich mężów i braci, swoje rodziny, domy, cały swój dobytek. W Koszalinie oprócz schronienia mogą liczyć na pomoc psychologiczną, naukę języka polskiego i inne zajęcia dla dzieci. Pomoc w zabezpieczeniu codziennego wyżywienia Fundacja  otrzymała od lokalnych przedsiębiorców.

Informacje o potrzebach na rzecz uchodźców, Fundacja "Zdążyć z Miłością" na bieżąco będzie zamieszczać na swoim profilu społecznościowym.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Zajęcia dla dzieci Uchodźców z Ukrainy

i

Autor: Fundacja „Zdążyć z Miłością” Zajęcia dla dzieci Uchodźców z Ukrainy

QUIZ: Wojny w XX wieku

Pytanie 1 z 10
Po wypowiedzeniu wojny Serbii w 1914 r. , powiedział: „Monarchia idzie na dno, ale przynajmniej z honorem”.
POJAZDY WOJSKOWE [używane, cywilne, ile kosztuje?] | ESKA XD - Prosto z salonu #43
Źródło: Pierwsze mamy z dziećmi z Ukrainy są już w Koszalinie