Coraz bliżej obwodnicy Karlina dzięki współpracy samorządu województwa i miasta

i

Autor: materiały prasowe Coraz bliżej obwodnicy Karlina dzięki współpracy samorządu województwa i miasta

Plany budowy obwodnicy Karlina. Kolejny etap przygotowań do dużego drogowego przedsięwzięcia

2021-11-17 15:14

Wicemarszałek Tomasz Sobieraj i burmistrz Karlina Waldemar Miśko podpisali porozumienie w sprawie finansowania projektu przebudowy odcinka DW 163 i realizacji inwestycji przez województwo zachodniopomorskie. To ważna część większego przedsięwzięcia – budowy drogowego obejścia miasta.

Gmina zobowiązała się do opracowania z własnego budżetu dokumentacji projektowej dotyczącej odcinka DW163. Zawierać będzie m.in. projekt wykonawczy, kosztorys inwestorski, specyfikacje techniczne wykonania robót, projekt stałej i tymczasowej organizacji ruchu, wniosek o wydanie pozwolenia na budowę, projekt budowlany. Gmina zabezpieczy również środki na dotację celową w wysokości 7,5 proc. wkładu własnego Województwa w kosztach realizacji całego zadania.

- Budowa obwodnicy Karlina poprawi bezpieczeństwo, wyprowadzi ruch tranzytowy z miasta – podkreśla wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj.

Wicemarszałek Tomasz Sobieraj (z prawej) i burmistrz Karlina Waldemar Miśko o budowie obwodnicy miasta

i

Autor: materiały prasowe Wicemarszałek Tomasz Sobieraj (z prawej) i burmistrz Karlina Waldemar Miśko o budowie obwodnicy miasta

Podczas spotkania w urzędzie miasta w Karlinie wicemarszałek poinformował, że prace na projektem obwodnicy są zaawansowane.

- W przyszłym roku zakończy się projektowanie i uzyskamy pozwolenie na budowę. Szacowane koszty tej inwestycji to 40-50 milionów złotych – dodał Tomasz Sobieraj.

Inwestycja zostanie w największej części sfinansowana z Funduszy Europejskich. Jej realizację przygotowuje i koordynuje Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

"Więcej niż jedno zwierzę". Największe wpadki w "Familiadzie" [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jaka odpowiedź padła, gdy Karol Strasburger powiedział: "Więcej niż jedno zwierzę to..."?
EskaROCK Live! - Organek - Cały ten fejm
Źródło: Plany budowy obwodnicy Karlina. Kolejny etap przygotowań do dużego drogowego przedsięwzięcia