Studenci Politechniki Koszalińskiej mogą składać wnioski o miejsce w akademiku. Opłaty nie są wygórowane

2021-09-02 11:15 lw
Studenci Politechniki Koszalińskiej zamieszkają w dobrych warunkach
Autor: Materiały prasowe Studenci Politechniki Koszalińskiej zamieszkają w dobrych warunkach

Studenci, którzy otrzymają miejsce w akademiku Politechniki Koszalińskiej, mogą liczyć na komfortowe warunki w bardzo przystępnych cenach. Uczelnia oferuje miejsca w czterech domach studenckich przy ulicy Rejtana w Koszalinie, skąd bez trudu można dotrzeć do każdego z trzech kampusów. Studenci I roku nadal mogą składać wnioski o miejsce w pokojach.

Uczelniana komisja już rozpatrzyła wnioski studentów starszych lat (od II roku) o przyznanie miejsca na rok akademicki 2021/2022. Lista osób, którym przyznano akademik została opublikowana na stronie internetowej Działu Domów Studenckich. Studenci I roku wciąż mogą składać wnioski o miejsce w DS (decyzję o przyznaniu miejsca otrzymają w dniach 22-24 września). Potem – jeśli będą wolne pokoje – nadal będzie można składać podania (komisja przekaże decyzje w dniach 7-8 października).

Domy studenckie nr 2 i 3 przeszły w ostatnich latach remont (remont w DS 1 powinien się zakończyć w przyszłym roku kalendarzowym). Przy każdym pokoju jest łazienka, a także aneks kuchenny, ponadto na każdym piętrze jest większa kuchnia. Są też pokoje dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Komfortowe warunki w akademikach
Autor: Materiały prasowe Komfortowe warunki w akademikach

Z powodu ograniczeń związanych z epidemią COVID-19 wciąż obowiązuje zasada, że w jednym pokoju może zostać zakwaterowana 1 osoba.

Jeśli studenci zadeklarują, że chcą mieszkać wspólnie i złożą odpowiednie oświadczenie, możemy zrobić wyjątek. W jednym pokoju mogą mieszkać jednak nie więcej niż 2 osoby – wyjaśnia Krzysztof Sławiński, kierownik Działu Domów Studenckich Politechniki Koszalińskiej.

Więcej informacji na stronie Działu Domów Studenckich Politechniki Koszalińskiej: akademiki.tu.koszalin.pl/

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!

Sonda
Czy badano Cię na obecność koronawirusa?
Eska Summer City Śląsk: Legendia at night
Źródło: Studenci Politechniki Koszalińskiej mogą składać wnioski o miejsce w akademiku. Opłaty nie są wygórowane
Nasi Partnerzy polecają