Kolejny cios w serduszka Krakowian. Jarmark Świętojański się nie odbędzie

i

Autor: Pixaby Kolejny cios w serduszka Krakowian. Jarmark Świętojański się nie odbędzie

Kolejny cios w serduszka Krakowian. Jarmark Świętojański się nie odbędzie

2021-05-28 15:31

Jarmark Świętojański również w tym roku nie odbędzie się w Krakowie. Powodem jest oczywiście pandemia koronawirusa i wciąż niewystarczająco dobra sytuacja epidemiologiczna.

Koronawirus pokrzyżował w tym roku wiele planów. Dotyczy to również wydarzeń w Krakowie, w których co roku uczestniczyli mieszkańcy stolicy Małopolski. Nie było m.in. Tradycyjnego Święta Rękawki czy Targów Bożonarodzeniowych. Teraz przyszedł czas na kolejne wydarzenie, z którego miasto musiało zrezygnować. Chodzi o Jarmark Świętojański.

Raport z anteny 28.05, godz.10

Organizacja imprezy masowej dla kilkudziesięciu tysięcy osób wciąż niestety nie jest w obecnych warunkach możliwa. A przede wszystkim nie jest bezpieczna dla jej uczestników oraz organizatorów. – Bez Was, drodzy goście i szanowni Jarmarcznicy, wydarzenie, które od tylu lat stanowi wizytówkę Krakowa i jego bogatej historii, jest po prostu niemożliwe do zrealizowania – mówi Izabela Błaszczyk, dyrektor KBF, instytucji kultury Miasta Krakowa, która od pierwszej edycji organizuje Jarmark Świętojański.

"Więcej niż jedno zwierzę". Największe wpadki w "Familiadzie" [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jaka odpowiedź padła, gdy Karol Strasburger powiedział: "Więcej niż jedno zwierzę to..."?
Źródło: Kolejny cios w serduszka Krakowian. Jarmark Świętojański się nie odbędzie