Zniszczony ogród społeczny

i

Autor: Ogród Społeczny Salwator

Wandale całkowicie zdewastowali założony przez mieszkańców ogród społeczny na Salwatorze

2022-02-02 17:59

Drobne zniszczenia w ogólnodostępnym ogrodzie pojawiały się już jesienią. Jednak tej zimy chuligani przeszli samych siebie.

Ewelina Chudyko, jedna z założycielek ogrodu mówi, że ogrom zniszczeń jest przytłaczający. 

Posłuchaj materiału Kuby Kusego o zdemolowanym ogrodzie społecznym na krakowskim Salwatorze:

Połamane ławki, cała infrastruktura, którą dla społeczności lokalnej, dla nas budowaliśmy własnymi siłami, pracą wolontaryjną jest tak pobazgrania, że już w sezonie wiosennym nie będzie mogła spełniać swojej funkcji - relacjonuje. 

Katarzyna Przyjemska-Grzesik z Zarządu Zieleni Miejskiej przyznaje, że niszczenie ogrodów społecznych to nie nowość, dlatego jedynym rozwiązaniem jest ich grodzenie.  

Nawet w przypadku, gdy ogród jest położony na terenie parku, tak jak to miało miejsce w Parku Stacja Wisła, to ludzie korzystający z kantyny, która była obok nie szanowali tego, co robili ogrodnicy, pomimo tabliczek, pomimo informacji. Poziom wrażliwości i kultury jest w części społeczeństwa po prostu znikomy - mówi. 

Ewelina Chudyko zapowiada, że ogrodnicy wzbraniają się przed montażem płotu, bo ogród miał być z założenia otwarty dla wszystkich. Rozważają natomiast instalację monitoringu. Planują też zbiórkę publiczną, dzięki której chcą zebrać fundusze na usuwanie efektów działania wandali. 

Polscy sportowcy na igrzyskach zimowych. Wielu spotkał tragiczny los. Niezapomniani

QUIZ. Jakim zwierzęciem jesteś?

Pytanie 1 z 8
Jaki sport lubisz?
Źródło: Wandale całkowicie zdewastowali założony przez mieszkańców ogród społeczny na Salwatorze