Antydyskryminacyjny hub. Pomagają, bo sami doświadczyli przemocy

i

Autor: zdj. ilustracyjne/pixabay.com

Migracja

Antydyskryminacyjny hub. Pomagają, bo sami doświadczyli przemocy

2023-10-17 13:15

Pomagają, bo mieli te same problemy. Wolontariuszami są kobiety i mężczyźni z różnych państw i kultur. Wsparcie udzielane jest w siedmiu językach, anonimowo i za darmo. W Lublinie rusza antydyskryminacyjny hub, czyli poradnictwo dla cudzoziemek i cudzoziemców.

Dyżurować będą wolontariusze i wolontariuszki Stowarzyszenia Homo Faber z różnych krajów. Jak mówi nam Marta Sienkiewicz, rzeczniczka organizacji, mówimy o miejscu dla osób, które doświadczyły różnego typu nierówności i dyskryminacji.

Otrzymają u nas bezpłatne wsparcie prawne i proceduralne – podkreśla.

Kto może z niego skorzystać? To np. osoby, które zostały zaatakowane z powodu koloru skóry lub innego akcentu, ale i osoby, które usłyszały pogardliwe komentarze ze względu na swoją orientację psychoseksualną.

Jeśli nie wynajęto ci mieszkania, bo mówisz z akcentem. Twój pracodawca płaci ci mniej, bo jesteś migrantem_ką. Nie przyjęto cię na studia, bo poruszasz się na wózku. Zostałaś_eś zwolniona_y z pracy z powodu ciąży. Przyjdź. Wysłuchamy cię i wspólnie poszukamy rozwiązania – zaprasza Sienkiewicz.

Od sztucznej inteligencji po naukę resyscytacji, czyli Piknik Naukowy w Lublinie

Wsparcie jest bezpłatne. Wszystkie rozmowy są poufne.

Pomoc udzielana w językach: angielskim, ukraińskim, arabskim, rosyjskim, włoskim, białoruskim i polskim.

Kiedy? W poniedziałki 9:00 -10:00 (dyżur w języku angielskim, arabskim, włoskim, rosyjskim, białoruskim i polskim) i środy 17:00 - 18:00 (dyżur w języku ukraińskim, polskim, angielskim).

Miejsce: Baobab, ul. Krakowskie Przedmieście 39b, Lublin.

Lublin zmienia ubarwienie na jesień. Ulice ozdobią różnokolorowe bratki. Zdjęcia:

Źródło: Antydyskryminacyjny hub. Pomagają, bo sami doświadczyli przemocy