Coraz więcej dzieci choruje na COVID-19

2022-01-28 18:09 OM
Coraz więcej dzieci choruje na COVID-19
Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/Ronnysefria

- To będzie rekordowa fala jeżeli chodzi o hospitalizację dzieci - mówi wojewoda lubelski. W naszym regionie coraz więcej dzieci choruje na COVID-19. W poprzedniej fali rekordowe liczby hospitalizacji osób poniżej 18 roku życia nie przekroczyły 50. Teraz jest to już prawie 60.

- Już teraz mamy najwyższy poziom hospitalizacji dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia od początku pandemii - mówi Lech Sprawka, wojewoda lubelski. - O ile w czwartej fali mieliśmy dzieci głównie w przedziale 0-5 lat, w tej chwili jest wyższa średnia wieku dzieci i młodzieży hospitalizowanej. Przede wszystkim dotyczy to dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym, przy czym nie są to bardzo ciężkie przebiegi, ale prawie we wszystkich przypadkach jest stan chorobowy związany z zapaleniem płuc. Kolejna rzecz charakterystyczna, to są niemal wszystkie dzieci i młodzież niezaszczepiona.

W piątek hospitalizowanych było 58 osób poniżej 18 roku życia. Wraz ze wzrostem liczby hospitalizowanych dzieci i młodzieży będzie wzrastała też liczba łóżek.

Źródło: Coraz więcej dzieci choruje na COVID-19
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany