Czekanie na lotnisku nie musi być nudne. W Lublinie powstał kącik zabaw

2022-09-28 11:06 MTK
Kącik zabaw na lubelskim lotnisku
Autor: zdj. PLL

Port Lotniczy Lublin przygotował dla najmłodszych pasażerów niecodzienną poczekalnię. W terminalu powstały dwa kąciki zabaw. Przestrzenie nawiązują do tematyki latania i podróżowania.

To bardzo ważne dla naszych podróżnych, aby również w porcie lotniczym istniało miejsce dedykowane najmłodszym, stworzone z myślą o nich i dostosowane do ich potrzeb. Jestem przekonany, że da radość wszystkim, którzy będą mieli chęć z niego skorzystać – mówi prezes Portu Lotniczego Lublin, Andrzej Hawryluk.

Projekt powstał we współpracy ze znanym szwedzkim sklepem wnętrzarskim. Przestrzenie pojawiły się w hali odlotów w strefie Schengen i Non Schengen.

Wśród produktów znajdziemy m. in. wytrzymałe drewniane ramy i lekkie pojemniki, idealnych rozmiarów krzesła i wytrzymałe stoliki. Uzupełnieniem wyposażenia są zabawki i artykuły plastyczne, które zapewnią dzieciom świetną zabawę w oczekiwaniu na kolejne przygody – wylicza Piotr Jankowski, rzecznik portu.

Autorem koncepcji jest projektant Mateusz Majewski. Sam projekt stworzony został we współpracy z projektantką Magdaleną Boguszewską. – Oprócz niezbędnych stolików, szafek i krzeseł najmłodsi znajdą w kącikach zabawy także artykuły do rysowania, kolorowanki i zabawki – dodaje Jankowski.

Nasi Partnerzy polecają