roboty

i

Autor: JW

Duże zmiany na ważnym skrzyżowaniu w centrum Lublina. Od dziś utrudnienia w ruchu

2021-06-28 9:52

Zmiana organizacji ruchu obowiązuje od dziś na remontowanym rondzie Honorowych Krwiodawców. Pierwszy etap, który potrwa do środy zakłada prace na północno-zachodniej części ronda i zamknięcie wylotu al. Warszawskiej oraz wlotu al. Sikorskiego.

Ruch pojazdów odbywać się będzie dwukierunkowo, po jednym pasie ruchu w każdym kierunku.

- Chodzi o relację wlot al. Warszawska - wylot Al. Racławickie, wlot al. Kraśnicka - wylot al. Sikorskiego - precyzuje Justyna Góźdź z biura prasowego w lubelskim ratuszu i dodaje: - Kierowcy będą korzystać z istniejących już przewiązek o nawierzchni bitumicznej na wyspach dzielących znajdujących się na al. Kraśnickiej i al. Sikorskiego oraz za wyspą na Al. Racławickich i al. Warszawskiej. Bez zmian zachowany pozostanie prawoskręt dla kierunku Al. Racławickie - al. Sikorskiego oraz al. Warszawska - al. Kraśnicka. Dojazd do ul. Żołnierskiej od al. Warszawskiej zostanie zamknięty i skierowany na al. Sikorskiego.

Drugi etap potrwa od 30 czerwca do 2 lipca. Ten przewiduje z kolei prace na południowo-zachodniej części ronda i zamknięcie wylotu al. Kraśnickiej oraz wlotu al. Warszawskie.

- Powyższe zmiany w organizacji ruchu są niezbędne w celu wykonania ostatniej warstwy ścieralnej na rondzie, co zakończy prace drogowe na tej części inwestycji. Na rondzie realizowane będą jeszcze prace związane z zielenią i oznakowaniem poziomym - wyjaśnia Góźdź.

Dodatkowo, między 30 czerwca a 2 lipca utrudnienia pojawią się na odcinku od jednostki wojskowej do Spadochroniarzy wraz z Puławską, W zależności od postępów prac jazda będzie naprzemienna - raz na północnej, a raz na południowej części Al. Racławickich.

Jak podają urzędnicy stan zaawansowania prac na całej przebudowie Al. Racławickich to 90%. W jej ramach Zarząd Dróg i Mostów stara się też o dodatkowe dofinansowanie, aby wymienić nawierzchnię na wiadukcie Poniatowskiego.

Źródło: Duże zmiany na ważnym skrzyżowaniu w centrum Lublina. Od dziś utrudnienia w ruchu