Dzięki tej akcji dzieci z Ukrainy będą mogły się uczyć w swoich szkołach na odległość

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/epicantus

Dzięki tej akcji dzieci z Ukrainy będą mogły się uczyć w swoich szkołach na odległość

2022-03-25 18:10

Politechnika Lubelska zbiera komputery dla dzieci z Ukrainy. Dzięki temu uczniowie będą mogli kontynuować przerwaną naukę w ukraińskich szkołach łącząc się z nimi zdalnie. Każdy, kto posiada niepotrzebny już, ale sprawny komputer, może przynieść go na lubelską uczelnię.

- Wiemy, że duża część dzieci, które przyjeżdżają do nas do Polski kształci się dalej zdalnie w swoich szkołach w Ukrainie. W związku z tym nie mają tak naprawdę sprzętu, na którym mogłyby pracować. Zazwyczaj posiadają tylko telefony, które nieco uniemożliwiają im pełne korzystanie z lekcji - mówi Magdalena Michałowska z Politechniki Lubelskiej w rozmowie z naszą reporterką. - Zorganizowaliśmy akcję, która ma na celu zbiórkę takich używanych laptopów. Jeżeli ktoś z Państwa posiada komputery, laptopy, to bardzo prosimy nam je dostarczyć, a my będziemy je przekazywać dalej.

Komputery można przynosić na Wydział Mechaniczny Politechniki Lubelskiej w godzinach pracy sekretariatu. W sprawie zbiórki można także pisać na adres e-mail [email protected]

Źródło: Dzięki tej akcji dzieci z Ukrainy będą mogły się uczyć w swoich szkołach na odległość