- Współpraca będzie polegała na tym, że będziemy umożliwiać uczniom uczestnictwo w wykładach prowadzonych przez naukowców z naszego uniwersytetu, udział w zajęciach warsztatowych, laboratoryjnych i oferujemy również pomoc w przygotowaniu olimpijczyków - mówi prof. uczelni Urszula Kosior-Korzecka, Prorektor ds. Studenckich i Dydaktyki. - Ze strony szkoły oczekujemy umożliwienia uczniom udziału w wydarzeniach organizowanych przez naszą uczelnię i rozpowszechniania informacji o naszej ofercie edukacyjnej.
- Uczniowie będą brać udział w zajęciach dotyczących np. wiedzy ekologicznej, czy biologii eksperymentalnej - mówi Grzegorz Lech, dyrektor III LO im. Unii Lubelskiej. - Ta umowa zorientowana jest na wspomaganie w rozwoju najbardziej uzdolnionej młodzieży licealnej. Będziemy mieli zajęcia laboratoryjne, będziemy mogli uczestniczyć w rożnego rodzaju pracach badawczych, uczniowie będą mieli opiekunów merytorycznych przy okazji swoich różnych naukowych przedsięwzięć.
W Lublinie już od kilku lat podejmowane są różne kroki, aby zachęcać młodych ludzi do studiowania w naszym mieście.
- Lublin ma fantastyczne uczelnie, które oferują swoim studentom wykształcenie na najwyższym poziomie światowym - mówi Mariusz Banach, wiceprezydent Lublina. - Z całą pewnością powinno być tak, że uczelnie lubelskie powinny być pierwszym wyborem dla naszych absolwentów. W Lublinie co roku maturę zdaje około 5 tysięcy uczniów, tylko, że tak mi się wydaje, oni ciągle nie znają tych naszych uczelni, ciągle wydaje się, że te uczelnie w większych ośrodkach oferują wyższy poziom wykształcenia, co nie zawsze jest prawdą.
W najbliższych tygodniach kolejne lubelskie szkoły i uczelnie podpiszą podobne listy intencyjne o wzajemnej współpracy.
Źródło: Lubelskie szkoły i uczelnie będą ściśle współpracować. Wszystko po to, żeby zachęcić uczniów do pozostania w Lublinie