Lubelskie: Tour de Pologne przejedzie przez nasze województwo

i

Autor: zdjęcie nadesłane, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Lubelskie: Tour de Pologne przejedzie przez nasze województwo

2021-05-27 19:50

Po 12 latach na Lubelszczyznę ponownie zawita Tour de Pologne, jeden z najważniejszych wyścigów świata. Nasz region będzie gospodarzem dwóch pierwszych etapów, a ich trasa poprowadzi między innymi przez Lublin, Chełm i Zamość, obszary Roztocza, Wyżyny Lubelskiej i Pagórów Chełmskich.

Przyjeżdżają najlepsze drużyny świata, w tych drużynach nie ma słabych kolarzy - mówi Czesław Lang, Dyrektor LANG Team. - Na pewno tych emocji nie będzie brakowało, chociażby też dlatego, że trasa jest tak fajnie ułożona. Pierwszy etap, wydawałoby się, że tutaj na Lubelszczyźnie po płaskim to nie wyzwanie, ale jak objechaliśmy tę trasę, to okazała się trudna i sam finisz w Chełmie jest ciężko, pod górkę. Na pewno nie będzie to taki etap łatwy do wygrania.

Pierwszy etap wyścigu rozpocznie się w Lublinie 9 sierpnia. Dzień wcześniej w naszym mieście zostaną zaprezentowani kolarze biorący udział w Tour de Pologne. Będzie można przyjść i zobaczyć startujące ekipy.

Liczymy, że obecność tych sportowców spowoduje większe zainteresowanie sportem i tą dyscypliną - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. - Postaramy się również by w Lublinie pokazać się od jak najlepszej strony. Wszystkim tym, którzy zechcą przyjechać do Lublina na inaugurację, zapewnimy dodatkowe atrakcje kulturalne.

W drugim etapie wyścig wyruszy z Zamościa. Tam Tour de Pologne nie było od 26 lat.

Mamy nadzieję, że wyścig wróci do nas na stałe - mówi Andrzej Wnuk, prezydent Zamościa. - Zaczynamy w Zamościu na Padole Zamojskim, a później będzie tylko do góry, ale Zamość ma bardzo dobre tradycje kolarskie. Mamy ponad 50 kilometrów ścieżek rowerowych.

Tegoroczny Tour de Pologne odbędzie się w dniach od 9 do 15 sierpnia. Wystartuje w nim 19 najlepszych kolarskich drużyn świata oraz trzy z "dzikimi kartami", w tym reprezentacja Polski.

Tour de Pologne UCI World Tour 9-15 sierpnia 2021 r.

  • Etap 1 - 09.08 Lublin - Chełm 216 km
  • Etap 2 - 10.08 Zamość - Przemyśl 201 km
  • Etap 3 - 11.08 Sanok - Rzeszów 226 km
  • Etap 4 - 12.08 Tarnów - Bukovina Resort 160,5 km
  • Etap 5 - 13.08 Chochołów, Gmina Czarny Dunajec - Bielsko-Biała 173 km
  • Etap 6 - 14.08 Katowice - Katowice 18 km
  • Etap 7 - 15.08 Zabrze - Kraków 145 km
Jak bezpiecznie jeździć hulajnogą w Lublinie?
Źródło: Lubelskie: Tour de Pologne przejedzie przez nasze województwo