Lublin: Duże zmiany w komunikacji miejskiej. Sprawdźcie jak się nie pogubić w nowych rozkładach i cenach biletów.

2021-09-15 14:57 Joanna Szatecka
Autobus w Lublinie
Autor: Autorstwa Szater - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=15829408 Autobus w Lublinie

ZTM w Lublinie poinformował na swojej stronie o szeregu zmian, jakie nastąpią w komunikacji miejskiej od 1 października. To właśnie wtedy zostanie uruchomiony nowy System Biletu Elektronicznego Lubika. Zwiększy się także i ulegnie modyfikacji podział na 1 i 2 strefę biletową.

Raport z anteny 15.09. godz.10

Nowy cennik, trasy autobusów i system biletowy. Jak się nie pogubić w natłoku zmian?

ZTM na 1 października zaplanował sporą rewolucję w lubelskiej komunikacji miejskiej. Modyfikacji ulegną między innymi dotychczasowe rodzaje i ceny biletów. Nowy cennik uderzy w kieszenie mieszkańców tego miasta i jego okolic. Zmiany w cenniku zapewne związane są z rozszerzeniem strefy 2, w której kursowały będą autobusy oraz z wprowadzeniem nowoczesnego systemu Lubika. Po zmianach pierwsza strefa biletowa obejmie tylko Lublin. Poza granicami administracyjnymi miasta, we wszystkich gminach ościennych, będzie obowiązywać druga strefa biletowa. Informacje o zmianach będzie można znaleźć na stronie ZTM w Lublinie, a także w punktach informacyjnych, które mają być otwarte od godz. 12 do 17 we wskazanych przez ZTM miejscach: od 13 do 17 września na pl. Teatralnym, 20 i 21 września na Zana przy hipermarkecie E. Leclerc, 22 września przed Ratuszem, 23 i 24 września na Zana przy hipermarkecie, od 27 września do 1 października przy Dworcu Głównym PKS, od 4 do 8 października na pl. Litewski, a od 11 do 15 października przed główną bramą Ogrodu Saskiego.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected] Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Lublin: Duże zmiany w komunikacji miejskiej. Sprawdźcie jak się nie pogubić w nowych rozkładach i cenach biletów.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany