To raczej nie było to co zamówił

i

Autor: Canva To raczej nie było to co zamówił

Lublin: Pasztet i czekolada za tysiąc złotych? Nie dajcie się oszukać w internecie!

2021-10-29 15:49

Niestety coraz więcej osób zostaje oszukanych podczas dokonywania zakupów w internecie. Na lubelską policję zgłosił się 20-latek który został oszukany podczas wirtualnych zakupów. Otrzymał on paczkę od sprzedającego, ale jej zawartość nie była tym, czego się spodziewał.

Pasztet i czekolada

Obecnie Policjanci z 5. Komisariatu w Lublinie poszukują internetowego oszusta, który na jednym z portali aukcyjnych wystawił do sprzedania kartę graficzną za kwotę ponad 1000 złotych. Ofertą zainteresował się 20-latek z Lublina, który oficjalnie dokonał zakupu przez portal, po, czym wpłacił na konto mężczyzny wskazaną kwotę. Niestety, gdy otworzył doręczoną mu paczkę, jej zawartość mocno odbiegała od tego, co zamówił.

Zamiast karty graficznej do komputera w paczce był pasztet i czekolada. Młody mężczyzna zgłosił oszustwo na policję. Funkcjonariusze przyjęli zgłoszenie i prowadzą obecnie postępowanie w tej sprawie. Policjanci przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas dokonywania zakupów w internecie. Zawsze warto zweryfikować sprzedającego poprzez sprawdzenie historii wcześniejszych sprzedaży przez niego dokonanych oraz przeczytać opinie innych kupujących na temat sprzedającego na portalu, gdzie się ogłasza. Naszą uwagę powinna zwrócić też wyjątkowo zaniżona cena produktu lub brak oryginalnego zdjęcia sprzedawanego produktu.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Super Raport 29.10 (Goście: Jan Maria Jackowski - senator, PiS oraz Paweł Zalewski - Polska 2050) Sedno Sprawy: Marek Sawicki
Źródło: Lublin: Pasztet i czekolada za tysiąc złotych? Nie dajcie się oszukać w internecie!