Studenci walczą o założenie firmy

i

Autor: zdj. ilustracyjne/pixabay.com

Lublin UP. Studenci lubelskich uczelni powalczą w konkursie biznesowym

2023-03-09 12:08

Zasady są proste. Studenci i doktoranci lubelskich uczelni zakładają zespoły liczące od 2 do 5 osób. Przygotowują projekt biznesowy. A potem walczą założenie swojego start-upu. Zgłoszenia przyjmowane są do 24 marca.

Lublin UP to efekt współpracy Miasta Lublina, Związku Uczelni Lubelskich i Fundacji WeDo. Rywalizacja uczelni wpisuje się jednocześnie w program Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

Poprzez międzyuczelniany konkurs Lublin Up! chcemy rozwijać wśród młodych kompetencje w zakresie przedsiębiorczości oraz zwrócić ich uwagę na możliwości zbudowania własnej firmy w Lublinie – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

W konkursie mogą brać udział studenci i doktoranci Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Politechniki Lubelskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Uniwersytetu Medycznego, zrzeszeni w zespołach projektowych od dwóch do pięciu osób.

Pomysły zgłaszane do konkursu muszą wpisywać się w co najmniej jedną ze specjalizacji gospodarczych Lublina. To przemysł motoryzacyjny i maszynowy, zdrowe społeczeństwo, inteligentne sieci i ICT, zautomatyzowane przetwórstwo spożywcze i żywność funkcjonalna, procesy chemiczne i produkty chemii specjalistycznej, nowoczesne usługi biznesowe.

Wygrywa pomysł o największych szansach na powodzenie na rynku. – Zespoły będą miały okazję pracować z mentorami i ekspertami, którzy dzięki praktycznej wiedzy przybliżą im ścieżkę wdrożenia zgłoszonych rozwiązań, a także obejmą mentoringiem i udzielą porad w jaki sposób ulepszyć pomysły biznesowe – wyjaśnia Izolda Boguta z lubelskiego ratusza.

Rekrutacja trwa do 24 marca. Szczegółowe informacje, formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie Przedsiębiorczy Lublin.

Źródło: Lublin UP. Studenci lubelskich uczelni powalczą w konkursie biznesowym