Lublin: Zasnął za kierownicą przed... skrzyżowaniem. Winne promile

2022-01-02 11:40 Bartłomiej Ważny
Zdjęcie ilustracyjne
Autor: KWP Lublin Zdjęcie ilustracyjne

Niecodzienne zgłoszenie otrzymali w noworoczny poranek (01.01.22) lubelscy policjanci. Z przekazanej przez świadka informacji wynikało, że kierowca hondy zasnął w samochodzie przed skrzyżowaniem. Mundurowi szybko ustalili powód zmęczenia 32-latka. Okazało się, zapadł w sen, bo w organizmie miał promile.

W Nowy Rok wczesnym rankiem dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Lublinie otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że kierujący hondą civic, na skrzyżowaniu ulic Kunickiego i Wolskiej czekając przed „światłami”... zasnął za kierownicą. Podejrzanie zachowującego się kierowcę zobaczyła kobieta, która kierowała autobusem miejskiej komunikacji. Widząc śpiącego w aucie mężczyznę, nabrała podejrzeń co do jego stanu trzeźwości.

Na miejsce został wysłany policyjny patrol. Za kierownicą hondy, która miała rozbity przedni zderzak, siedział 32-letni mieszkaniec Lublina. Mundurowi poddali go badaniu, które wykazało, że obawy zgłaszającej były jak najbardziej zasadne. W organizmie 32-latka było ponad pół promila alkoholu - mówi kom. Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Sprawę pijanego kierowcy prowadzą policjanci z trzeciego komisariatu. Mężczyzna wkrótce poniesie konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów, grzywna oraz wysoka nawiązka na fundusz pokrzywdzonym w wypadkach.

QUIZ. Sprawdź się na początku nowego roku. Łatwo nie będzie. 10/15 to sukces!

Pytanie 1 z 15
Na rozgrzewkę coś prostego. Czy koniki morskie to ryby?
Źródło: Lublin: Zasnął za kierownicą przed... skrzyżowaniem. Winne promile
Nasi Partnerzy polecają