Lublinianin Wojciech Paprota stworzył implant płatniczy

i

Autor: lublin.eu Lublinianin Wojciech Paprota stworzył implant płatniczy

Lublinianin stworzył pierwszy na świecie implant płatniczy! Niesamowite

2021-04-12 13:26

Dziś już nikt nie pyta, czy w przyszłości będziemy płacić implantem płatniczym, ale kiedy to nastąpi! Do tego momentu przybliżył nas właśnie lublinianin Wojciech Paprota, twórca polsko-brytyjskiego startup’u Walletmor, który opracował pierwszy na świecie implant płatniczy do zainstalowania pod skórą. Sprawdźcie szczegóły.

Zapłać ręką za zakupy. To już się dzieje

Największe zalety implantu płatniczego? "Wygoda i bezpieczeństwo" – mówi Wojciech Paprota, twórca Walletmor. Implantu nie można zgubić ani zapomnieć. Nie można go też zhakować, zeskanować, czy sfotografować w celu późniejszego użycia danych, tak jak to ma miejsce przy kradzieży danych z kart debetowych czy kredytowych.

"Implant jest dosłownie zawsze pod ręką, dzięki czemu możemy realizować płatności nawet w sytuacjach, w których nie zabieraliśmy portfela ze sobą, na plaży, gdy chcemy zapłacić za lody na basenie, w dyskotece za drinka, czy w osiedlowej Żabce, gdy robimy szybkie zakupy. Mając implant nie musimy wyciągać portfela wieczorem na widok wszystkich osób stojących za nami w kolejce" – wylicza założyciel Walletmor.

Wojciech Paprota urodził się i dorastał w Lublinie.

"To moje rodzinne miasto i zawsze miło jest mi do niego wracać. Z każdą kolejną wizytą widzę nowe inwestycje, co potwierdza, że Lublin rozwija się równie szybko jak metropolie z Europy Zachodniej. Tworzy się tu naprawdę solidny hub dla nowych firm technologicznych i mam nadzieję, że już w niedalekiej przyszłości usłyszymy o kolejnych projektach takich jak Walletmor, które swoje początki będą miały właśnie w Lublinie" – mówi.

Jak działa implant płatniczy?

Implant płatniczy opracowany przez lublinianina to niewielkie urządzenie – wielkości agrafki, o grubości ok. pół milimetra. Składa się z układu scalonego i metalowej otoczki, która pełni rolę anteny. Wszystko to zamknięte jest w hermetycznej bioobudowie. Implant można zainstalować pod skórą w dowolnej części ciała, np. na dłoni.

Działanie implantu płatniczego Walletmor oparte jest na powszechnej, bezprzewodowej i bezdotykowej technologii NFC, która wykorzystuje fale radiowe w celu udostępniania cyfrowych informacji i wysyłania ich na niewielką odległość. Technologię wykorzystuje się m.in. Przy płatnościach popularnymi kartami płatniczymi.

Implant nie wymaga zasilania bateriami, uruchamia się jedynie wtedy, gdy zbliży się do niego terminal płatniczy.

Źródło: materiały prasowe

Raport z anteny 09.04, godz.10
Źródło: Lublinianin stworzył pierwszy na świecie implant płatniczy! Niesamowite