Miasto Lublin uruchomiło wsparcie dla organizacji pozarządowych pomagających uchodźcom

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/giselaatje

Miasto Lublin uruchomiło wsparcie dla organizacji pozarządowych pomagających uchodźcom

2022-03-07 18:47

Organizacje pozarządowe w Lublinie mogą ubiegać się o dofinansowanie do pomocy Ukraińcom. Miasto Lublin uruchomiło dla nich wsparcie finansowe. Dodatkowo miejscy radni przyjęli uchwałę w sprawie uruchomienia środków w kwocie 200 tys. zł na wydatki związane z kryzysem uchodźczym.

- Organizacje pozarządowe od razu uruchomiły pomoc dla osób potrzebujących, które przyjechały do Lublina i kontynuują ją nieprzerwanie. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu nikt nie jest pozostawiony bez wsparcia - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. - Wysiłek podejmowany przez lubelskie organizacje wymaga także zabezpieczenia finansowego, które pozwoli prowadzić działania w dłuższej perspektywie czasu. Dlatego na wsparcie ich działań pomocowych przeznaczyliśmy 200 tys. zł. We współpracy z ngo ustaliliśmy, że kwota ta zabezpieczy aktualne potrzeby w zakresie pomocy, w tym pomocy specjalistycznej, takiej jak wsparcie psychologiczne, obecność tłumaczy języka migowego czy języka ukraińskiego lub pomoc prawna.

Oferty realizacji zadania publicznego trzeba złożyć elektronicznie w generatorze Witkac oraz jednocześnie w wersji papierowej. Oba dokumenty muszą być identyczne. Wydrukowane oferty można składać w Biurach Obsługi Mieszkańców i w Biurze Partycypacji Społecznej, gdzie można je także wysłać pocztą. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Źródło: Miasto Lublin uruchomiło wsparcie dla organizacji pozarządowych pomagających uchodźcom