MRM

i

Autor: pixabay.com

Młodzieżowa Rada Miasta w Lublinie kończy 15 lat

2021-05-30 9:51

Młodzieżowa Rada Miasta w Lublinie obchodzi 15-lecie swojej działslności z tej okazji zaprasza na uroczystą sesję. Wydarzenie zaplanowano na poniedziałek w Chatce Żaka.

Młodzieżowa Rada Miasta w Lublinie obchodzi 15-lecie swojej działslności z tej okazji zaprasza na uroczystą sesję. Wydarzenie zaplanowano na poniedziałek w Chatce Żaka.

Rada została powołana w 2006 roku, w tamtym czasie był to nowatorski program, który miał cele konsultacyjne. Złożony był przedstawicieli lubelskich szkół. 67 radnych wybrano w 63 okręgach. Z biegiem czasu kompetencje Rady zwiększały sie, a jej członkowie podjęli blisko 700 uchwał.

– Działalność Młodzieżowej Rady Miasta Lublin jest piękną szkołą demokracji, bardzo cenną dla kształtowania obywatelskiej postawy młodych. Radni mają wpływ nie tylko na wzrost aktywności młodzieży, rozwój samorządności czy podnoszenie jakości życia młodych lublinian, ale też na kształtowanie przyszłości naszego miasta. Bardzo dziękuję za pracę i aktywność wszystkim Radnym, nie tylko z obecnej XV kadencji, ale również zasłużonym poprzednikom. Współpraca na rzecz tworzenia miasta przyjaznego młodym wpisuje się w nasze najnowsze cele rozwoju. Chcemy zapewnić młodzieży realny wpływ na współtworzenie miasta, które będzie odpowiadało jej oczekiwaniom. Lublin potrzebuje Was i Waszych pomysłów, bo w przyszłości odpowiedzialność za miasto należeć będzie do Was – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Z okazji 15-lecia Młodzieżowej Rady Miasta Lublin na citylightach na Placu Litewskim można obejrzeć okolicznościowe plansze ilustrujące pracę Rady. Uroczysta sesja zaplanowana jest na jutro na godz. 10.00.

Źródło: Młodzieżowa Rada Miasta w Lublinie kończy 15 lat