Planujesz zagraniczny urlop w czasie pandemii? Zobacz o czym nie możesz zapomnieć

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/Comfreak

Planujesz zagraniczny urlop w czasie pandemii? Zobacz o czym nie możesz zapomnieć

2021-05-19 17:00

W Lublinie wzrasta zainteresowanie zagranicznymi wyjazdami turystycznymi. Nie jest ono jednak tak duże jak przed pandemią. W wielu krajach trwają już przygotowania na napływ turystów. Żeby wyjechać trzeba spełnić kilka warunków.

- Kraje wprowadzają różnego rodzaju wymogi niezbędne do tego, aby wjechać na ich terytorium - mówi Marian Kryk z biura turystycznego Agencja Mega Podróże. - Można powiedzieć, że co kraj to obyczaj. W większości wypadków potrzebny jest test PCR lub antygenowy, ale pojawiają się też takie kierunki, na których honorowane jest również zaświadczenie o tym, że osoba przebyła chorobę i ma antygeny, tak jest np. w Grecji. Niektóre kraje honorują przebycie całego cyklu szczepiennego i odpowiednie zaświadczenie w języku angielskim. My oczywiście pomagamy w kompletowaniu całej dokumentacji niezbędnej do wyjazdu.

Są też takie miejsca w Europie i na świecie, gdzie nie są wymagane ani testy, ani szczepionki.

- W Europie tych kierunków jest bardzo mało - mówi Anita Blicharz biura turystycznego Agencja Mega Podróże. - Bez testów na chwilę obecną możemy wyjechać do Chorwacji. Tam od 15 maja został zniesiony obowiązek wykonywania testów. Dodatkowo bez testów możemy pojechać do Albanii. Poza Europą to właściwie tylko Dominikana.

Warto też pamiętać, że po powrocie z zagranicy do Polski obwiązuje kwarantanna. Nie muszą jej odbywać osoby zaszczepione, a także te, które przed wjazdem do kraju zrobią test i będą miały wynik ujemny. ​

Źródło: Planujesz zagraniczny urlop w czasie pandemii? Zobacz o czym nie możesz zapomnieć