Pszczelarz, hodowca koni, czy informatyk programista. Takich zawodów można nauczyć się tuż obok Lublina

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/Topp-digital-Foto

Pszczelarz, hodowca koni, czy informatyk programista. Takich zawodów można nauczyć się tuż obok Lublina

2021-06-15 15:03

Jeszcze tylko kilka dni zostało do zakończenia rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. W swoje mury szczególnie zapraszają szkoły powiatu lubelskiego. Młodzi ludzie mogą w nich połączyć teorię i praktykę, a także zdobyć przyszłościowy zawód.

- To najlepsza oferta edukacyjna uwzględniająca potrzeby współczesnego młodego człowieka - mówi Zdzisław Antoń, starosta lubelski. - Jako jedyni w całej Polsce i Europie posiadamy technikum pszczelarskie w Pszczelej Woli. Na terenie tej szkoły znajduje się inkubator pszczelarstwa. Innowacyjne kierunki kształcenia znajdziemy, np. w Technikum nr 1 im. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie: technik informatyk z innowacją grafika i gry komputerowe.

Ucząc się w Zespole Szkół Techniki Rolniczej im. W. Witosa w Piotrowicach można zostać technikiem mechanizacji rolnictwa. Natomiast w Zespole Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie można chodzić do klasy mundurowej, czy biologiczno-chemicznej z elementami ratownictwa medycznego.

- Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Niemcach posiada również ciekawe kierunki kształcenia, np. technik informatyk, czy klasa o profilu policyjno-prawnym - dodaje starosta lubelski. - A w Zespole Szkół im. M. Kopernika w Bełżycach kierunek godny uwagi to technik programista, technik informatyk z innowacją programowanie 3D i robotyka, czy technik geodeta.

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych trwa do najbliższego poniedziałku. Oferty edukacyjne każdej ze szkół znajdziecie na stronie starostwa lubelskiego.

Źródło: Pszczelarz, hodowca koni, czy informatyk programista. Takich zawodów można nauczyć się tuż obok Lublina