Rekord aukcji dla lubelskiej psychiatrii. Przed nami spektakle. Można kupić bilety

2022-09-30 14:24 Mateusz Kasiak

Najwyższą cenę osiągnął obraz Stasysa Eidrigeviciusa pt. "Ślizgawka". Dzieło wylicytowano za 16,5 tys. zł. Łącznie dzięki aukcji Lubelskiej Akcji Charytatywnej w Dworze Anna uzbierano 91 tys. złotych. To rekord. Całość zasili psychiatrię dziecięcą Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie. A to nie koniec pomagania.

- To niesamowity sukces. Dziękujemy wszystkim obecnym za serce, gest, zaangażowanie i dobrą energię - mówi Anna Guzowska, rzeczniczka SPSK1.

To dopiero początek​ wielkiego grania. Przed nami dwa spektakle charytatywne. Odbędą się w Centrum Spotkania Kultur 18 i 19 października.

Właśnie trwają próby. W widowisku "Szalone Wakacje" wystąpi prawie setka artystów "znanych a nieznanych". - To profesjonalni aktorzy, ale i amatorzy - mówi reżyser spektaklu, Benek Byrski. - Na próby przychodzi bardzo dużo osób. Jest ciekawie - dodaje.

- Wakacje kojarzą się z czymś przyjemnym. Ostatnio przyszłam cała zapłakana, ale ze śmiechu - relacjonuje autorka scenariusza, Agnieszka Monika Polak.

Na scenie CSK zobaczymy lekarzy, polityków i przedsiębiorców. Nie jest już tajemnicą, że zagrają m.in. wojewoda lubelski, Lech Sprawka czy Beata Gawelska, dyrektorka naczelna SPSK1.

Aktorzy wcielą się w bohaterów z bajek, ale i postaci popkultury.

Bilety cały czas można kupić w kasie CSK i na stronie placówki.

Całość zasili Oddział Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży SPSK 1 przy ul. Głuskiej w Lublinie.

Nasza redakcja objęła inicjatywę medialnym patronatem.

Nasi Partnerzy polecają