List do Mikołaja 2021

i

Autor: zdj. List do Św. Mikołaja/Facebook Listo do Św. Mikołaja 2020/zdj. archiwalne

Seniorzy piszą listy do Mikołaja. Mieszkańcy kupują paczki. Wzruszająca akcja powraca

2021-11-15 21:38

Był już "List do Św. Mikołaja" i "Słodka Wielkanoc". ​Lubelscy wolontariusze w 2020 roku jako pierwsi w Polsce rozpoczęli głośne akcje świąteczne, pandemiczne akcje. Teraz czas na ich kontynuacje.

Pandemia bowiem nie odpuszcza. Pensjonariusze DPS-ów kolejne święta spędzą sami. - Ważny jest choćby symboliczny gest. Pomóc może każdy - mówi nam Dorota Bęczkowska, pomysłodawczyni pomocy. - Szukamy śnieżynek, mikołajów, osób prywatnych i firmy, które do nas dołączą i wykonają choć jedną paczkę - wylicza.

Co możemy sprezentować? - Słodycze, także te dla diabetyków, koc, kosmetyki i ozdoby świąteczne - dodaje organizatorka. W przygotowanie ozdób włączają się dzieciaki lubelskich szkół i przedszkoli. - Wykonają kartki świąteczne, podobnie jak podczas pierwszej edycji - mówi.

W 2020 roku wykonano ponad 1100 paczek. Organizatorzy w tym roku liczą na jeszcze większą mobilizację i czekają do 15 grudnia. Pomoc trafi m.in. do placówek z Lublina, Kraśnika czy z Chełma.

Paczki należy przekazać do tzw. stref zrzutu. To sklepy i hotele. Lista punktów dostępna jest na Facebooku "List do Św. Mikołaja DPS Lublin 2021".

Tam też więcej szczegółów na temat akcji.

Źródło: Seniorzy piszą listy do Mikołaja. Mieszkańcy kupują paczki. Wzruszająca akcja powraca