mat. ilustracyjny

i

Autor: tomaszpro, pixabay.com

Silny wiatr nadciąga nad Lubelszczyznę. Ostrzeżenie dla WSZYSTKICH powiatów!

2022-01-29 16:55

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o silnym wietrze, który w sobotni wieczór dotrze do województwa lubelskiego. Podmuchy w porywach mają osiągać prędkość niemal 100 km/h! Służby apelują o ostrożność i zabezpieczenie dobytku.

Dyżurny synoptyk IMGW informuje o pogorszeniu warunków atmosferycznych w regionie. Spodziewamy się silnego, momentami porywistego wiatru. Miejscami możliwe są też burze. Ostrzeżenie wydano dla wszystkich powiatów województwa lubelskiego, a prawdopodobieństwo wystąpienia trudnych warunków wynosi aż 80%.

Zapowiada się niedziela z wichurami. Podmuchy średnio osiągać mają prędkość od 40 km/h do 50 km/h, w porywach nawet 95km/h z zachodu i północnego zachodu. Niebezpieczne zjawiska dotrą do regionu w sobotę (29.01) ok. godziny 21 i ustaną dopiero o godz. 2 w poniedziałek (31.01).

Ostrzeżenie może zostać aktualizowane. Służby ostrzegają i apelują o zabezpieczenie np. przedmiotów pozostawionych na balkonach. Trudne warunki mogą też wpływać na komfort jazdy po drogach województwa.

Dom z papieru - którym bohaterem jesteś?

Pytanie 1 z 11
Najważniejsze w życiu są dla mnie...
Źródło: Silny wiatr nadciąga nad Lubelszczyznę. Ostrzeżenie dla WSZYSTKICH powiatów!