To będą bardzo drogie święta. Inflacja szaleje

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/AhmadArdity

To będą bardzo drogie święta. Inflacja szaleje

2021-12-10 16:30

Tak drogo było 20 lat temu. Inflacja nie odpuszcza i święta będą nas dużo kosztowały. Za tą samą kwotę co rok temu kupimy dużo mniej rzeczy. Sprawdziliśmy, czy mieszkańcy Lublina zaciskają pasa.

- Tak, zdecydowanie to będą drogie święta - mówi jedna z mieszkanek Lublina. - Strasznie jest drogo wszędzie, wystarczy byle co kupić żeby się o tym przekonać. Niektóre ceny są podwójne. Prezenty raczej będą tańsze i będzie ich mniej troszeczkę. Raczej ludzie oszczędzają w tym roku. Będzie tak skromnie.

- Niestety musimy zaciskać pasa przed świętami - mówi mieszkaniec Lublina. - Widzę po cenach jakie były w październiku, a jakie są w tej chwili. Inflacja goni, na łeb, na szyję wszystko leci. Żal mi tych starszych ludzi, którzy będą mieli ciężko. Ceny podstawowych artykułów spożywczych niestety poszły mocno w górę i to jest odczuwalne. Myślę, że w tym roku kupimy tańsze prezenty, albo mniej. Niektórzy zamiast dwóch, trzech karpi, kupią jednego.

- Będzie po prostu cienko w tym roku - przyznaje kolejna mieszkanka Lublina.

- Polak tak nauczony, że będzie biedował, ale jakieś te święta zrobi - mówi mieszkaniec Lublina. - Z prezentami może być różnie.

- My nie zaciskamy pasa - przyznaje mieszkanka Lublina. - Święta to święta, wystarczy na święta pieniążków.

A jak jest w Waszym przypadku? Dajcie nam znać w sondzie poniżej!

Sonda
Czy musisz zaciskać pasa na święta?
Źródło: To będą bardzo drogie święta. Inflacja szaleje