W aptece można zaszczepić się prawie od ręki. Ruszyły szczepienia wykonywane przez farmaceutów

i

Autor: OM

W aptece można zaszczepić się prawie od ręki. Ruszyły szczepienia wykonywane przez farmaceutów

2021-07-16 16:51

Teraz przeciwko COVID-19 można zaszczepić się także w aptece. W Województwie lubelskim są już 22 apteki, w których farmaceuci mogą podawać szczepionki. W przypadku jednej z lubelskich aptek czas oczekiwania to od 1 do 3 dni.

- Zazwyczaj zgłaszają się pacjenci, którzy z różnych względów nie zaszczepili się do tej pory, którym przepadł umówiony termin szczepienia lub pacjenci, którzy wybierają się na wyjazd zagraniczny - mówi Dominika Janowska, kierownik apteki Mediki Św. Jana w Lublinie. - Wszyscy pracownicy są przeszkoleni do przeprowadzania szczepień i do przeprowadzania kwalifikacji. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia dostosowaliśmy pomieszczenia apteki do wymogów stawianych punktowi szczepień. Szczepimy dziennie od 5 do 10 osób. Szczepimy preparatem jednodawkowym Johnson & Johnson. Pacjenci na miejscu w aptece przechodzą proces kwalifikacji. Grafik na przyszły tydzień mamy już ułożony, ale nie szczepimy każdego dnia. Staramy się tak układać grafik, żeby nie zmarnować żadnej dawki szczepionki.

Listę aptek, które wykonują szczepienia przeciwko COVID-19 znajdziecie na stronie www.gov.pl. Aby się zapisać można zadzwonić na bezpłatną infolinię 989, zarejestrować się poprzez stronę pacjent.gov.pl lub dzwoniąc bezpośrednio do konkretnej apteki.

Źródło: W aptece można zaszczepić się prawie od ręki. Ruszyły szczepienia wykonywane przez farmaceutów