W Lublinie powstanie kolejny Park&Ride. Wiemy gdzie!

2022-01-05 13:28 Joanna Szatecka
P&R Lublin
Autor: internet / lublin.eu

Parkingi typu Park&Ride przeznaczone są dla osób, które dojeżdżają z przedmieść lub sąsiednich gmin i aby uniknąć korków, przesiadają się do komunikacji miejskiej. W Lublinie będzie to już piąty parking tego typu. Obecnie kierowcy mają już do dyspozycji P&R przy ulicach: Choiny, Żeglarskiej, Abramowickiej oraz przy al. Kraśnickiej. Gdzie powstanie nowy?

Nowy Park&Ride w Lublinie

Jak poinformował UM w Lublinie w mieście powstanie kolejny Park&Ride. Miasto już ogłosiło przetarg na tą inwestycje. Jak mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju:

"Planowany parking będzie stanowił uzupełnienie wybudowanego węzła przesiadkowego przy ul. Franczaka „Lalka”. Rozwiązania takie jak parkingi Park&Ride to możliwość płynniejszego poruszania się po mieście dla wszystkich mieszkańców i lepsze połączenie Lublina z gminami ościennymi. To ważne inwestycje nie tylko z punktu widzenia Miasta Lublin, ale także całego Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego."

Nowy parking P&R, powstanie w rejonie istniejącej pętli przy skrzyżowaniu ul. Droga Męczenników Majdanka z ul. Grenadierów. Na parkingu zaparkować będą mogły jednocześnie 44 pojazdy, 3 miejsca przeznaczone będą dla osób z niepełnosprawnościami. Przebudowany zostanie również odcinek ul. Grenadierów na długości projektowanego parkingu.

W ramach inwestycji planowane jest odwodnienie terenu, budowa oświetlenia (11 nowych latarni), wytyczenie chodników i przejść dla pieszych oraz montaż monitoringu. Wyłoniony wykonawca będzie miał 6 miesięcy za realizację zadania, od daty podpisania umowy. Będzie to piąty tego typu parking w mieście. Całkowita wartość projektu to ponad 83 mln zł, z czego ponad 81% stanowią środki pozyskane z Unii Europejskiej.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected] Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

prof. Antoni Dudek: Polski Ład może zdemolować poparcie dla PiS [Super Raport]
Źródło: W Lublinie powstanie kolejny Park&Ride. Wiemy gdzie!
Nasi Partnerzy polecają