WeFilm - Lubelskie Dni Filmu. Nowa kulturalna impreza na Lubelszczyźnie [AUDIO]

i

Autor: Mateusz Kasiak Rafał Karaś, prezes Lubelskiego Stowarzyszenia Filmowego

WeFilm - Lubelskie Dni Filmu. Nowa kulturalna impreza na Lubelszczyźnie [AUDIO]

2021-10-05 18:04

Warsztaty, spotkania z twórcami, wystawy VR i pokazy filmowe. Wielkimi krokami zbliża się pierwsza edycja Lubelskich Dni Filmu. To nowa impreza na kulturalnej mapie Lublina. Jak przekonuje w rozmowie z nami Rafał Karaś, prezes Lubelskiego Stowarzyszenia Filmowego, o nudzie można zapomnieć.

Impreza jest skierowana do osób zafascynowanych sztuką filmową. - Na uczestników czekają m.in. warsztaty filmowe, poruszające aspekty organizacji produkcji filmowej, reżyserii, zdjęć operatorskich czy montażu filmowego - wylicza Rafał Karaś.

Nie zabraknie też warsztatów praktycznych z walk scenicznych, aktorstwa czy charakteryzacji filmowej. - Po każdym warsztacie przygotowaliśmy pokazy kina niezależnego, lubelskiego. To filmy krótkometrażowe. Zależało nam na pokazaniu młodych, lubelskich twórców - dodaje.

Dopełnieniem pokazów są spotkania autorskie z wyjątkowymi gośćmi polskiej sceny filmowej. - Będą to m.in. aktorzy polskiej sceny filmowej i teatralnej. Pojawi się np. Patryk Kaflowski. Zaprezentujemy jego film"Mother's day", który jest na tegorocznej oscarowej liście krótkiego metrażu - wyjaśnia Karaś.

Zwieńczeniem imprezy będzie Wieczór Filmowych Fuckupów. - Filmowcy opowiedzą o swoich największych wpadkach podczas pracy, czyli o tym, o czym do tej pory opowiadać nie chcieli - zachęca.

WeFilm odbędzie się od 16 do 17 października w Centrum Spotkania Kultur. Bezpłatne bilety dostępne w kasie CSK.

Wydarzenie patronatem objęło Radio Eska. Więcej szczegółów i program wydarzenia dostępne są w mediach społecznościowych i na stronie Lubelskiego Stowarzyszenia Filmowego.

Lubelskie Dni Filmu. Impreza o filmowcach, z filmowcami i dla filmowców. Rozmowa z Rafałem Karasiem, prezesem LSF. Posłuchaj:
Źródło: WeFilm - Lubelskie Dni Filmu. Nowa kulturalna impreza na Lubelszczyźnie [AUDIO, ROZMOWA]