Weź udział w budowaniu Strategii Rozwoju Ponadlokalnego. Trwają konsultacje społeczne

2021-04-02 17:29 OM
Weź udział w budowaniu Strategii Rozwoju Ponadlokalnego. Trwają konsultacje społeczne
Autor: zdjęcie nadesłane, Urząd Miasta Lublin

Ruszyły konsultacje społeczne dotyczące tego jak ma wyglądać współpraca w ramach Strategii Rozwoju Ponadlokalnego Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego. Pozwoli to na odpowiednie przygotowanie gmin i powiatów do wspólnej realizacji zadań, pozyskiwanie funduszy i wzmocnienie współpracy. Konsultacje potrwają do 5 maja

- Konsultacje mają na celu zebranie pomysłów i opinii w zakresie współpracy jednostek samorządu terytorialnego (22 gmin i 5 powiatów) dotyczących realizacji działań we wskazanych obszarach tematycznych - mówi Justyna Góźdź z lubelskiego ratusza. Uzyskane informacje będą podstawą do tworzenia Strategii Rozwoju Ponadlokalnego Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego. Ze wspólnej diagnozy potrzeb oraz przedstawionych pomysłów i opinii wynikną założenia współpracy na kolejne lata.

Konsultacje odbywają się w formie zdalnej. Aby wziąć w nich udział wystarczy wypełnić ankietę online umieszczoną na stronie Urzędu Miasta. Można także pobrać i wydrukować dokument, a później skan uzupełnionej ankiety przesłać e-mailem. Istnieje także możliwość telefonicznego odpowiedzenia na ankietowe pytania.

W ramach konsultacji zaplanowano również dwa spotkania online, które odbędą się 12 kwietnia o godz. 17.00 oraz 20 kwietnia o godz. 12.00.

Końcowy kształt strategii także będzie poddany konsultacjom społecznym. Mają one się odbyć na początku 2022 roku.

Źródło: Weź udział w budowaniu Strategii Rozwoju Ponadlokalnego. Trwają konsultacje społeczne
Nasi Partnerzy polecają