Weź udział w konkursie, a przy okazji… ocal lasy przed pożarami!

2021-08-11 13:10 Bartłomiej Ważny
Pożar lasu (zdjęcie ilustracyjne)
Autor: pexels.com Pożar lasu (zdjęcie ilustracyjne)

Pożary lasów to co roku duży problem na terenie województwa lubelskiego. Ogień wybucha zawsze z winy człowieka. Dlatego żeby zmniejszyć ryzyko kolejnych pożarów, lubelska straż pożarna bierze na cel… młodzież. Aby szerzyć u nich ideę bezpieczeństwa w lasach, strażacy zorganizują kampanię edukacyjną „Stop pożarom lasów”.

Kampania skierowana jest do uczniów szkół średnich. Ma na celu uświadomienie i poszerzenie wiedzy młodzieży na temat szkodliwości pożarów w lasach. Na początku września straż pożarna ogłosi dwa konkursy. W pierwszym uczestnicy wykonają plakaty promujące hasło „Stop pożarom lasów”, natomiast drugi będzie polegał na nakręceniu filmu, również promującego ideę zachowania bezpieczeństwa w lasach.

Generalnie mamy problem z pożarami w lasach, z pożarami traw i torfowisk. Powodują one bardzo duże straty w środowisku naturalnym zarówno wśród roślin, jak i zwierząt zamieszkujących te obszary. Stąd też świadomość tego, jak trudne i jak groźne są to zjawiska, wymaga ciągłej pracy nad tym - mówi Grzegorz Alinowski, komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie zapowiada, że kampania ruszy 8 września. Wtedy też ogłoszone zostaną dwa, wspomniane wyżej konkursy. Prace można będzie przesyłać do połowy października.

100 tys. zł na realizację kampanii przekazał straży pożarnej Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Źródło: Weź udział w konkursie, a przy okazji… ocal lasy przed pożarami!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany