WORD Lublin: Nadal strajkują, co z egzaminami na prawo jazdy?

2022-08-10 9:39 MTK PAP
Strajk w WORD Lublin
Autor: zdj. WORD Lublin

Lubelscy egzaminatorzy kontynuują rozpoczęty we wtorek strajk. W środę ponownie do pracy nie przyszło sześć osób. Mimo trudności i opóźnień, do tej pory wszystkie egzaminy udało się przeprowadzić, słyszymy w ośrodku.

- Zarówno wczoraj, jak i dzisiaj rano wszystkich przeegzaminowaliśmy - mówi nam Renata Bielecka, dyrektorka WORD w Lublinie. Jak będzie dzisiaj? - Trudno powiedzieć, trzeba poczekać do wieczora - dodaje. - Robimy, co możemy - twierdzi.

Sytuacja na Lubelszczyźnie nie zmienia się. - W Lublinie nieobecnych w pracy jest wciąż sześć osób. Mamy chwilowe opóźnienia. Kraśnik i Puławy pracują normalnie - tłumaczy dyr. Bielecka.

Bielecka poinformowała, że we wtorek nieobecnych było pięciu egzaminatorów spośród 18 wyznaczonych tego dnia do przeprowadzenia egzaminów praktycznych na kat. B. W środę ponownie nieobecnych jest pięć osób.

Dyrektor WORD w Lublinie powiedziała, że ze względu na nieobecność znacznej liczby egzaminatorów część egzaminów praktycznych na kat. B zaplanowanych na dziś może zostać odwołana. Natomiast egzaminy w oddziałach w Puławach i Kraśniku odbywają się na bieżąco.

Dodała, że w wakacje WORD w Lublinie egzaminuje ok. 240 osób dziennie.

Pracownicy WORD-ów w Chełmie, Zamościu, Białej Podlaskiej i Łukowie poinformowali PAP w środę, że egzaminy odbywają się zgodnie z planem.

W poniedziałek Wojciech Dusza z Komitetu Egzaminatorów RP poinformował na konferencji prasowej w Krakowie, że egzaminy nie odbywają się w kilkudziesięciu miastach. Środowisko to domaga się głównie zmiany systemu egzaminowania, który jest – jak wskazują jego przedstawiciele - "archaiczny i przyczynia się do automatyzmu i krzywdzenia osób egzaminowanych".

Kilka głupich manewrów na drodze kosztowało go prawo jazdy