Zbliża się Dzień Kota. Schronisko organizuje Dzień Otwarty

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/KAVOWO

Zbliża się Dzień Kota. Schronisko organizuje Dzień Otwarty

2022-02-12 7:00

Są milutkie, puchate, a ich mruczenie potrafi wprawić w dobry nastrój. Badania pokazują, że ich obecność ma pozytywny wpływ na zdrowie człowieka. Zbliża się Dzień Kota. To dobra okazja, aby dowiedzieć się więcej o tych zwierzętach, a także żeby pomóc futrzakom żyjącym w lubelskim schronisku.

- Ten dzień będzie poświęcony kotom - mówi Dariusz Ornal, zoopsycholog i trener psów z lubelskiego schroniska. - W schronisku będziemy gościć pana Pawła Fortunę, znanego psychologa. Ja będę chciał przybliżyć kota, żeby spojrzeć na niego troszeczkę inaczej. Chodzi mi o to, żeby pokazać, że kot uczestniczył już w życiu człowieka bardzo dawno temu i odgrywał dość ważną rolę. O tym o czym mało się mówi i pamięta, to, że kot to jest taki nasz domowy, niemalże darmowy terapeuta.

Kiedy przyjdzie do nas kot, nawet jak jesteśmy poddenerwowani, zmęczeni, a ten wskoczy nam na kolana i zacznie mruczeć, to stres od razu się zmniejsza.

- Dni Otwarte w schronisku to nie są dni targowe, my jesteśmy tu po to, żeby przybliżyć to miejsce, zwierzęta, podzielić się naszą wiedzą - dodaje Dariusz Ornal. - Jest to zawsze dobry dzień, żeby zapoznać się z tymi zwierzakami i zastanowić nad adopcją.

Dzień Kota przypada 17 lutego. Z tej okazji lubelskie schronisko organizuje spotkanie z zoopsychologiem. Dodatkowo 20 lutego odbędzie się Dzień Otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie. Będzie można przyjść w godzinach od 12:00 do 15:00 i posłuchać ciekawych wykładów, dowiedzieć się wielu ciekawostek o kotach i przede wszystkim poznać je osobiście.​

Źródło: Zbliża się Dzień Kota. Schronisko organizuje Dzień Otwarty