Lubelski Festiwal Nauki

i

Autor: Lubelski Festiwal Nauki/Facebook

Lubelski Festiwal Nauki

Zbliża się naukowa fiesta. Obchody Roku Kopernika i Europejskiej Stolicy Młodzieży

2023-06-02 11:50

Nauka, zabawa i ciekawe projekty – to tylko niektóre atrakcje XIX już Lubelskiego Festiwalu Nauki. We wrześniu Impreza odbędzie się od 18 do 24 września. Organizatorzy zdradzają nam pierwsze szczegóły.

W tym roku koordynuje ją Katolicki Uniwersytet Lubelski. Przygotowania trwają. Głównym hasłem jest „Nauka dla przyszłości”. 

Czeka nas wielkie świętowanie i naukowa fiesta, która w tym roku potrwa tydzień – mówi nam dr Anna Dudkowska z KUL i główna koordynatorka wydarzenia.

Obecny rok jest rokiem Mikołaja Kopernika. Dużo miejsca chcemy poświęcić rozwojowi sztucznej inteligencji, dlatego chcemy połączyć jedno z drugim w formie spojrzenia w kosmos – dodaje dr Dudkowska.

W czasie imprezy nie zabraknie także atrakcji nawiązujących do tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

Każdy znajdzie coś dla siebie. – Mamy projekty dla uczniów z klas podstawowych, średnich, dla studentów, nauczycieli, ale i dla seniorów – słyszymy. – Oferta jest bogata, a zainteresowanie co roku duże – podkreśla koordynatorka.

Właśnie ruszyło zbieranie projektów od uczelni na wydarzenie. Wkrótce ruszą zapisy dla uczniów i nauczycieli. W ofercie jak zawsze znajdą się prezentacje, wykłady i wystawy. Nie zabraknie tradycyjnego Pikniku Naukowego.

Festiwal wspólnie organizują KUL, UMCS, UP, Politechnika Lubelska i Uniwersytet Medyczny w Lublinie.

Szczegóły na festiwal.lublin.pl i na stronach lubelskich uczelni.

Źródło: Zbliża się naukowa fiesta. Obchody Roku Kopernika i Europejskiej Stolicy Młodzieży