LACh wraca i pomaga

i

Autor: LACh 2023, Ewa Joanna Sobkowicz, Facebook Próby do Lubelskiej Akcji Charytatywnej 2023

Nasz Patronat

Znany profesor będzie Gargamelem, a lekarka brokułem. Lubelska Akcja Charytatywna świętuje jubileusz

2023-09-25 16:19

Jak zwykle ma być wzruszająco, zabawnie i przekornie. Aktorzy amatorzy po raz dziesiąty pomogą potrzebującym. W tym roku wystawią spektakl pt. „Zakręcona Dziesiątka”. Pieniądze z biletów cegiełek zebrane zostaną na rzecz Kliniki Hematoonkologii i Transplantacji Szpiku Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1.

Konkretnie zaś wesprzemy Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Białaczkę, które funkcjonuje przy klinice – mówi nam Anna Guzowska, rzeczniczka SPSK1.

Właśnie trwają próby do widowiska. To zostanie wystawione dwukrotnie: 17 i 18 października w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Tytuł nawiązuje i do jubileuszu, i do energii aktorów. – Bo to muszą być zakręceni ludzi, którzy chcą nam w takiej formie pomagać – dodaje rzeczniczka szpitala.

Formuła więc wciąż ta sama, ale jeszcze bardziej zwariowana. Przedstawienie ma być autotematyczne. Zajrzymy niejako za kulisy.

Spektakl jest o tworzeniu spektaklu. Ujawniamy kuchnię powstania naszej sztuki, ale i pokazujemy jak pracowaliśmy przez te dziesięć lat – mówi nam autor scenariusza i jeden z aktorów Tomasz Skoniecki.

Dzięki temu możemy pozwolić sobie na większą improwizację i emocje, ale cały czas jesteśmy poważnym amatorskim teatrem – śmieje się przekornie.

W spektaklu weźmie udział rekordowa liczba ponad 120 osób. Tradycyjnie to przedstawiciele świata medycyny, polityki czy biznesu.

Od sztucznej inteligencji po naukę resyscytacji, czyli Piknik Naukowy w Lublinie

Znany pan profesor będzie Gargamelem, pani profesor brokułem, pani kurator pomidorem – słyszymy. – To nieoczekiwane. Po prostu trzeba to zobaczyć – mówi Guzowska. – Zobaczycie państwo, jak osoby z pierwszych stron gazet dają radę w roli aktora – zaprasza Skoniecki.

Zapraszamy i my. Bilety będą dostępne już od 27 września w kasach biletowych i na stronie CSK. Wcześniej odbędzie się licytacja dzieł sztuki.

W przedstawieniu zagrają m.in. wojewoda lubelski, Lech Sprawka; wiceprezydentka Lublina, Beata Stepaniuk-Kuśmierzak; konsultantka wojewódzka w dziedzinie neurologii dziecięcej, prof. Magdalena Chrościńska-Krawczyk; lubelska kuratorka oświaty, Teresa Misiuk.

Szczegóły na spsk1.lublin.pl

Pierwsze dni jesieni w Lublinie. Czy już widać pierwsze oznaki nowej pory roku? Koniecznie zobaczcie! 

Źródło: Znany profesor będzie Gargamelem, a lekarka brokułem. Lubelska Akcja Charytatywna świętuje jubileusz