Skutki WICHURY w województwie dolnośląskim. Straż pożarna interweniowała blikso 270 razy! To nie koniec

i

Autor: Unsplash - Khamkéo Vilaysing Skutki WICHURY w województwie dolnośląskim. Straż pożarna interweniowała blikso 270 razy! To nie koniec

Alerty IMGW. Nad Warmię i Mazury nadciąga wichura. Porywy nawet 90 km/h

2021-10-20 12:54

Na Warmii i Mazurach pogoda może być groźna. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej planują wydać ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia przed silnym wiatrem. W porywach wiatr może osiągać prędkość do 90 km/h. Szczegóły w artykule.

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed silnym wiatrem w niemal całej Polsce. - Duże różnice temperatury powietrza pomiędzy północną i południową częścią naszej półkuli sprzyjają tworzeniu się głębokich ośrodków niskiego ciśnienia. To za ich sprawą będziemy mieli w Polsce pochmurną i deszczową aurę z silnym wiatrem. W środę i czwartek nad morzem mogą pojawić się również burze - tłumaczą.

Silnego wiatru należy spodziewać się także w warmińsko-mazurskim. Według prognozy zagrożeń IMGW, całe województwo może zostać objęte ostrzeżeniem pierwszego stopnia. Te obowiązywało będzie od porannych godzin w czwartek (21 października) do piątku.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia. Przy ostrzeżeniu pierwszego stopnia wiatr może osiągać prędkość do 70-72 km/h, a porywy wiatru od 65 do 90 km/h.

Irakijczyk pędził przez miasto z prędkością 200 km/h. O mały włos nie doprowadził do tragedii

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Alerty IMGW. Nad Warmię i Mazury nadciąga wichura. Porywy nawet 90 km/h