Alerty IMGW. Nad Warmię i Mazury nadciąga wichura. Porywy nawet 90 km/h

i

Autor: pixabay.com Alerty IMGW. Nad Warmię i Mazury nadciąga wichura. Porywy nawet 90 km/h

Alerty IMGW. Nad Warmię i Mazury nadciąga wichura. Porywy nawet 90 km/h

2021-11-17 8:47

Na Warmii i Mazurach pogoda może być groźna. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej planują wydać ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia przed silnym wiatrem. W porywach wiatr może osiągać prędkość do 90 km/h. Szczegóły w artykule.

Koniec tygodnia w województwie warmińsko-mazurskim zapowiada się wietrznie. Według prognozy zagrożeń Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej cały region może zostać objęty ostrzeżeniem pierwszego stopnia przed silnym wiatrem. Te będzie obowiązywało najprawdopodobniej od porannych godzin w piątek (19 listopada) do soboty (20 listopada).

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia. Przy ostrzeżeniu pierwszego stopnia wiatr może osiągać prędkość do 70-72 km/h, a porywy wiatru od 65 do 90 km/h.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

EskaROCK Live! - Organek - Cały ten fejm
Źródło: Alerty IMGW. Nad Warmię i Mazury nadciąga wichura. Porywy nawet 90 km/h