Bosy Spacer w Olsztynie - organizatorzy

i

Autor: Andrzej Brzozowski Bosy Spacer w Olsztynie - organizatorzy spotkania: Dorota Jachimowicz, Rafał Czerniewski i Zbigniew Zibi Nurzyński

„Bo obcowanie z zimnem tak wiele ma twarzy”. Bosy spacer w Olsztynie [AUDIO]

2022-03-16 11:46

Inny Wymiar Morsowania zaprasza na kolejne wydarzenie. Tym razem wspólnie ze Stowarzyszeniem Warmińskich Chłopów Bosych organizuje... Bosy spacer po parku Centralnym w Olsztynie. Spotkanie w niedzielę (20 marca) o godz. 12. Teren zielony obok Centrum Techniki i Rozwoju Regionu - Muzeum Nowoczesności - ul. Knosały 3B.

Była wspólna kąpiel w ciszy w Bartągu. Był spacer wokół jeziora Czerwonka Mała w szortach. Teraz Inny Wymiar Morsowania proponuje Bosy Spacer w centrum Olsztyna.

- Bosy spacer to możliwość doświadczania i poznawania nowego, a przy okazji to świetna zabawa - mówi Dorota Jachimowicz z Qźnii Jeziorany.

- To będzie kolejna propozycja innej formy morsowania, poprawiającej krążenie, budującej odporność, przynoszącej spokój i wyciszenie. Bose spacery uziemiają (równoważą ładunki elektryczne w ciele) i są cudownym zastrzykiem energii. Budują w nas świadomość dbania o swoje zdrowie – podkreśla Jachimowicz.

- Jak zawsze możecie liczyć na moc atrakcji z naszej strony - mówi Rafał Czerniewski (Moc z Żywiołów). - Opowiemy o chodzeniu boso i jego wielu korzyściach. O obcowaniu z zimnem, jego zaletach i o bezpiecznym korzystaniu z niego. Bosy spacer odbędzie się w rytmie bębnów i didgeridoo. W planie także Bosy AeroBox na trawie by uwolnić nagromadzone w ciele emocje. Za sprawą Stowarzyszenie Warmińskich Chłopów Bosych powstanie mini ścieżka sensoryczna do chodzenia boso – podkreśla Czerniewski.

Bosy Spacer - Park Centralny w Olsztynie

i

Autor: Inny Wymiar Morsowania Bosy Spacer - Park Centralny w Olsztynie
Posłuchaj: Bosy spacer po parku Centralnym w Olsztynie. Z organizatorami wydarzenia rozmawia Andrzej Brzozowski
Bosy Spacer w Olsztynie - organizatorzy

i

Autor: Andrzej Brzozowski Bosy Spacer w Olsztynie - Radio Eska Olsztyn

- Długość spaceru będzie zależała od temperatury i od stopnia zaawansowania uczestników – mówi Zbigniew Zibi Nurzyński, prezes Stowarzyszenia Warmińskich Chłopów Bosych.

- Warto pamiętać, kiedy będziemy boso by nie stać w miejscu. Należy chodzić lub przestępować z nogi na nogę. Myślę, że jest to bardzo fajna propozycja dla wszystkich. Dla każdego bez ograniczeń wiekowych kto chce spróbować chodzenia boso. Zapraszamy całe rodziny – podkreśla Nurzyński.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 11.03.2022r.

Jak przygotować się do udziału w Bosym spacerze?

  1. Ubierz się odpowiednio do panującej pogody. Strój wygodny, nie krępujący ruchów jak na zajęcia sportowe. Jedynymi odkrytymi częściami ciała powinny być stopy. Stopy powinny być ciepłe tzn. nie przemarznięte i słabo ukrwione. Dlatego wcześniej należy je rozgrzać.
  2. Ubierz buty które łatwo zdjąć/włożyć
  3. Zabierz ze sobą ręcznik, aby osuszyć stopy po spacerze
  4. Zabierz ze sobą luźne ciepłe (najlepiej wełniane) skarpety, aby ubrać je zaraz po osuszeniu stóp
  5. Zabierz ze sobą termos z ciepłym napojem np. herbatą lub butelkę wody

QUIZ. Słynne teleturnieje lat 90. Pamiętacie je jeszcze?

Pytanie 1 z 15
"Wielką grę" prowadziła...

Bosy spacer po parku Centralnym w Olsztynie. Niedziela (20 marca) godz. 12. Teren zielony obok Miejskiego Ośrodka Kultury - Centrum Techniki i Rozwoju Regionu - Muzeum Nowoczesności - ul. Knosały 3B. Podczas wydarzenia odbędzie się kwesta na rzecz małej Lili z Biskupca chorującą na SMA.

Spotkanie na bosaka poleca Radio Eska

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Źródło: „Bo obcowanie z zimnem tak wiele ma twarzy”. Bosy spacer w Olsztynie [AUDIO]