Nowość w Szymanach

i

Autor: Port Lotniczy Olsztyn-Mazury Port Lotniczy Olsztyn-Mazury gotowy na obsługę CARGO

CARGO w Szymanach. Nowość od Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury

2021-10-12 14:07

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury jest gotowy na obsługę CARGO, czyli transport towarów i poczty. W tym celu spółka przeszła proces certyfikacji, a przedsiębiorcy już mogą korzystać z usługi.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 08.10.2021

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury jest gotowy do lotów Cargo. Dzięki temu lokalni przedsiębiorcy zainteresowani wysyłką swoich produktów drogą lotniczą będą mogli nadać je na lotnisku w Szymanach, a te na pokładzie samolotu dotrą do lotniska docelowego. Transport towarów i poczty to duża szansa na rozwój lotniska Olsztyn mazury, szczególnie teraz, kiedy z powodu koronawirusa jest mniej lotów i mniej pasażerów. 

Pandemia koronawirusa przyśpieszyła rozwój rynku e-commerce, który w dużej mierze opiera się na transporcie lotniczym. Przewóz towarów drogą lotniczą systematycznie rośnie – w ostatnich dekadach jest to wzrost o 7% rok do roku, co potwierdzają dane ICAO, Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego. Życie gospodarcze naszego regionu wzbogaca się o możliwość korzystania z tak nowoczesnych narzędzi i uczestniczenia we współczesnej wymianie handlowej, które oferują operacje lotnicze CARGO. Poszerza to również możliwości przychodowe lotniska - powiedział Wiktor Wójcik, Prezes Zarządu Warmia i Mazury Sp. z o.o.

Czy znasz ceny polskich produktów

Pytanie 1 z 5
Ile kosztuje chleb?

Warmia i Mazury Sp. z o.o., zarządzająca Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury w Szymanach, uzyskała pozwolenia wymagane do obsługi operacji lotniczych typu CARGO, czyli transportu towarów i poczty. W celu świadczenia usług związanych z obsługą lotów CARGO, Spółka Warmia i Mazury przeszła proces certyfikacji Urzędu Lotnictwa Cywilnego, który weryfikuje zdolność podmiotu do bezpiecznego wykonywania określonej działalności lotniczej. Spółka uzyskała Certyfikat Agenta Obsługi Naziemnej (AHAC) oraz Status Zarejestrowanego Agenta. Spółka nawiązała współpracę z PLL LOT S.A. w zakresie obsługi lotów CARGO tego przewoźnika. Port Lotniczy Olsztyn-Mazury został dodany do sieci transportowej RFS LOT’u, co umożliwia wybór lotniska w Szymanach jako tzw. portu wyjścia w bezpiecznym łańcuchu dostaw przesyłek lotniczych. Dzięki temu lokalni przedsiębiorcy zainteresowani wysyłką swoich produktów drogą lotniczą będą mogli nadać je na Mazurach, a te na pokładzie samolotu LOT’u będą kontynuowały swoją podróż do lotniska docelowego – informuje rzecznik mazurskiego portu Dariusz Naworski.

Więcej informacji na temat obsługi operacji CARGO na lotnisku Olsztyn-Mazury dostępnych jest na stronie internetowej www.mazuryairport.pl

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Źródło: CARGO w Szymanach. Nowość od Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury