Co robić w Olsztynie w MAJÓWKĘ 2021. Zobacz najlepsze pomysły na długi weekend w stolicy Warmii i Mazur

2021-04-30 8:43 agada
Co robić w Olsztynie w MAJÓWKĘ 2021. Zobacz najlepsze pomysły na długi weekend w stolicy Warmii i Mazur
Autor: Wikimedia Commons Co robić w Olsztynie w MAJÓWKĘ 2021. Zobacz najlepsze pomysły na długi weekend w stolicy Warmii i Mazur

Majówka w Olsztynie. Jak ją spędzić? Co robić w Olsztynie w długi weekend? Ze względu pandemicznych obostrzeń nie będzie tradycyjnych obchodów majówkowych. Nie zabraknie jednak wielu innych atrakcji, z których skorzystają zarówno mieszkańcy Olsztyna, jak również turyści.

Co robić w Olsztynie w majówkę 2021? Dla miłośników dobrego jedzenia polecamy Festiwal Smaków Foodtrucków, który będzie trwał przez cały weekend nad jeziorem Ukiel. Jedzenie będzie serwowane wprost z ciężarówek - ze względów bezpieczeństwa w formie na wynos. Więcej o wydarzeniu przeczytasz w artykule: Festiwal Smaków Food Trucków w Olsztynie. Mobilne restauracje opanują CRS Ukiel

Miejski Ośrodek Kultury zaproponuje w niedzielę (2 maja) konkurs czytania łamańców językowych "Męki Szczęki, czyli patriotyzm na językach". Warto pojawić się w południe w pobliżu staromiejskiej sceny. Zadaniem konkursu jest promocja kultury patriotyzmu w nowoczesny sposób i budowanie świadomych postaw patriotycznych, podkreślając piękno i wagę języka ojczystego. Więcej informacji o tym wydarzeniu znajdziesz TUTAJ.

CZYTAJ TEŻ: Czy sklepy 1 maja są otwarte? Co z zakupami w majówkę? Sprawdź, gdzie zrobić zakupy!

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z Twojego miasta i okolicy

Raport z Anteny 29.04

Nie zabraknie także aktywności online. Filie Miejskiej Biblioteki Publicznej zapraszają na szereg zdalnych zajęć [program]. Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza na warsztaty dla dzieci "Kreatywna Flaga" [strona BWA]. Natomiast Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne przedstawi serię ilustrowanych postów dotyczących flagi RP, która odbyła lot na Księżyc wraz z pierwszą wyprawą Apollo11 w roku 1969 [Facebook OPiOA].

ZOBACZ TEŻ: Majówka 2021 na Warmii i Mazurach. Gdzie warto pojechać? TOP 10 najlepszych miejsc [GALERIA]

Biało-czerwonych akcentów nie zabraknie oczywiście na ulicach Olsztyna. Odpowiednio podświetlone zostaną ratuszowa wieża oraz budynek Olsztyńskiego Teatru Lalek. Poza tym narodowymi flagami zostanie udekorowana część ulic stolicy regionu - 1 Maja, Piłsudskiego, 11 Listopada, Pieniężnego, cześć Głowackiego oraz skrzyżowania w ciągu ulic Mickiewicza, Kościuszki (do Żołnierskiej), Pieniężnego, Szrajbera oraz Plac Roosevelta, Niepodległości-Kościuszki.

Źródło: Co robić w Olsztynie w MAJÓWKĘ 2021. Zobacz najlepsze pomysły na długi weekend w stolicy Warmii i Mazur
Nasi Partnerzy polecają