Co zrobić z choinką po świętach? Powstała specjalna wyszukiwarka odpadów

i

Autor: pexels.com Co zrobić z choinką po świętach? Powstała specjalna wyszukiwarka odpadów

Co zrobić z choinką po świętach? Sprawdzisz to w specjalnej wyszukiwarce odpadów

2020-12-10 14:12

Recykling jest jednym z ważniejszych elementów dbałości o środowisko. Aby podpowiedzieć, jakie odpady powinny trafiać do którego z pojemników, olsztyński ratusz uruchomił specjalną wyszukiwarkę. Dzięki niej dowiemy się m.in., co zrobić z choinką po świętach - w zależności od tego czy jest sztuczna czy żywa.

Makijaż sylwestrowy | ESKA XD - simplybypatty #12

Odpowiednia segregacja odpadów sprawia, że bezużyteczny produkt nie stanowi zagrożenia, a jednocześnie można dać mu drugie życie. Segregując odpady oszczędzamy zasoby naturalne, choćby wodę i energię. Z odpadów mogą powstać np. chusteczki higieniczne, papier toaletowy, kubki, doniczki, kolczyki, kosze, torebki, a nawet meble czy ubrania.

W Olsztynie do dyspozycji mieszkańców jest sześć różnych pojemników. Przykładowo: tworzywa sztuczne wrzucamy do żółtego kontenera, papier powinien trafiać do niebieskiego, a szkło - do zielonego. Część mieszkańców ma jednak czasem wątpliwości, dotyczące wyrzucania konkretnych odpadów do odpowiedniego pojemnika. Aby ułatwić wybór, miasto zachęca do skorzystania ze specjalnej wyszukiwarki.

SEGREGACJA ODPADÓW W OLSZTYNIE - LINK DO WYSZUKIWARKI

- Lista odpadów ułożona jest alfabetycznie i przyporządkowano do nich właściwy pojemnik, worek albo miejsce, gdzie można go pozostawić - mówi Ewa Łukasik-Błażejewicz z Wydziału Środowiska Urzędu Miasta Olsztyna. - Można wyszukać interesujący nas odpad na klika sposobów: przeglądając listę lub wpisać nazwę w okienko wyszukiwarki lub po zawartości pojemnika. Zachęcamy mieszkańców do korzystania, liczymy, że będzie pomocna i rozwieje istniejące wątpliwości.

Posłuchaj o DHEA. Poznaj właściwości i zastosowanie hormonu młodości. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Aby skorzystać z wyszukiwarki, wystarczy wejść na stronę Segregacja Odpadów w Olsztynie. Więcej informacji o recyklingu i zasadach do owiązujących w naszym mieście można znaleźć także na stronie Czysty Olsztyn.

Źródło: Co zrobić z choinką po świętach? Sprawdzisz to w specjalnej wyszukiwarce odpadów