Cztery złote medale dla Soltare. Olsztyńskie cheerleaderki triumfują na Mistrzostwach Polski 2024

i

Autor: Olsztyńska Szkoła Cheerleaders SOLTARE

sport

Cztery złote medale dla Soltare. Olsztyńskie cheerleaderki triumfują na Mistrzostwach Polski 2024

2024-04-18 14:21

Sportu w Olsztynie nie brakuje. Mamy reprezentacje piłki nożnej, siatkówki, rugby, koszykówki czy piłki ręcznej. Nie brakuje jednak tych mniej popularnych dyscyplin, które mimo tego zdobywają spore osiągnięcia na scenie ogólnopolskiej. Mowa o olsztyńskich cheerleaderkach z klubu Soltare, które po raz kolejny godnie reprezentowały stolicę Warmii i Mazur, tym razem na Mistrzostwach Polski.

Do olsztyńskiego klubu cheerleaderek Soltare uczęszcza blisko 250 osób z najróżniejszych grup wiekowych. W minionym tygodniu (12-14 kwietnia) 120 z nich miało okazje reprezentować nasze miasto podczas Mistrzostw Polski w Cheerleadingu Sportowym 2024. Wydarzenie odbyło się w Grodzisku Mazowieckim, a na miejscu pojawiły się najlepsze drużyny z całej Polski. Ponad 4000 uczestników wzięło udział w najróżniejszych konkurencjach, a reprezentantki Olsztyna triumfowały na podium w kilku z nich. Wśród nagród pojawiły się m.in. cztery złote medale oraz po jednym – srebrnym i brązowym. Warto wspomnieć, że duży sukces zagwarantował im zakwalifikowanie się do udziału w Mistrzostwach Europy 2024 (w Norwegii) oraz w Mistrzostwach Świata 2025 (w USA). Sportsmenki nie osiadają na laurach i zamierzają dalej ciężko pracować, by przynieść chlubę nie tylko Olsztynowi, ale również całej Polsce.

- Przygotowania do zawodów są bardzo czasochłonne, bo tak naprawdę cheerleading jest bardzo trudnym sportem. To nie są tylko elementy akrobatyki powietrznej czy lądowej. Nie tylko taniec, nie tylko gimnastyka, ale także bardzo duże zaufanie zawodniczek do siebie. My tych elementów uczymy się od wielu lat i cały czas staramy się zwiększać poziom trudności, ale to jest naprawdę bardzo ciężka współpraca zawodniczek między sobą, bo to jest sport typowo drużynowy – jeśli jedna osoba coś zepsuje, to pada wszystko, pada cała piramida – mówi Patrycja Wieczorek, trenerka z olsztyńskiego klubu Soltare.

Posłuchaj: Natalia Wasiak i Patrycja Wieczorek, trenerki z olsztyńskiego klubu Soltare podsumowują Mistrzostwa Polski w Cheerleadingu Sportowym 2024

QUIZ dla doświadczonych pań. Na te pytania powinna odpowiedzieć każda kobieta

Pytanie 1 z 10
Pierwszą kobietą w historii, która stanęła na czele polskiego rządu była:
Źródło: Cztery złote medale dla Soltare. Olsztyńskie cheerleaderki triumfują na Mistrzostwach Polski 2024