Dni Biskupca 2021. Będzie kolorowo, aktywnie i muzycznie! [PROGRAM IMPREZY]

2021-07-23 10:20

Koncerty, zabawy dla dzieci, emocje sportowe i rodzinny relaks. Od 23 do 25 lipca Biskupiec zaprasza na 25. obchody święta miasta. Jak informują organizatorzy każdy znajdzie coś dla siebie! Program imprezy znajdziecie w materiale poniżej.

Dni Biskupca to największa miejska letnia impreza w gminie Biskupiec. Pierwsze obchody odbyły się w sierpniu 1997 r. I trwały cztery dni. Obecnie święto miasta obchodzone jest w ostatni weekend lipca. Co roku miasto odwiedzają artyści znani z polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Są to niezapomniane koncerty, które zawsze gromadzą dużą publiczność. Organizowane są także zawody sportowe w wielu dyscyplinach, gry i zabawy dla dzieci.

25. Dni Biskupca

i

Autor: Urząd Miasta Biskupiec

Dni Biskupca – PIĄTEK, 23 lipca

O godz. 14 na Placu Wolności rozpocznie się otwarty Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Biskupca. Następnie o godz. 17 rozpocznie się Konkurs Latawców w Parku Miejskim. Od godz. 18 podczas Dnia Otwartego Strzelnicy SKS Gryf w Biskupcu będzie można podziwiać ekspozycję broni i wypróbować swoich sił na strzelnicy. Wieczorem na plaży Słoneczny Brzeg w Rukławkach o godz. 19 rozpocznie się koncert szantowy i muzyki masowego rażenia zespołu Waldek DeGener Iłowski. Po koncercie około godz. 21:30 artyści Pracowni Tańca i Ognia „Transfuzja” pokażą nam, jak tańczą z ogniem.

Eska Summer City Olsztyn. Leśne Arboretum Warmii i Mazur w Kudypach – Gmina Gietrzwałd

Dni Biskupca – SOBOTA, 24 lipca

Drugi dzień jubileuszowych 25. obchodów święta miasta upłynie pod znakiem zmagań sportowych, konkursów i muzycznej zabawy. O godz. 9:30 singla na kortach Neotherm rozegrają tenisiści. O godz. 10 w Czerwonce rozegrany zostanie turniej piłki nożnej, o tej samej godzinie na wodach Dadaju rozpocznie się I edycja Warmińsko-Mazurskiej Ligi Spinningowej.

Od godz. 11 również na jeziorze Dadaj odbędą się Regaty Żeglarskie. Sportowcy będą walczyć o Puchar Burmistrza Biskupca. Od godz. 15 na placu apelowym w byłej jednostce wojskowej przygotowana będzie rodzinna strefa rozrywki z darmowymi atrakcjami dla dzieci, a także stoiska handlowe i gastronomiczne. O godz. 18 rozpocznie się koncert lokalnych młodych artystów, którzy zaprezentują swój talent publiczności czekającej na koncert gwiazd. Następnie tanecznym krokiem na scenę wkroczy zespół Karola Tomczaka, który zaprezentuje pokaz taneczno-muzyczny nowej formy tańca BaDaS. Potem na dużej scenie zobaczymy wywodzący się z Olsztyna zespół Afromental. Najbardziej rozpoznawalną gwiazdą tegorocznych Dni Biskupca będzie z pewnością In-Grid – włoska piosenkarka, autorka takich hitów jak: „Mamma mia” i „Tu es foutu”.

Dni Biskupca – NIEDZIELA, 25 lipca

Od godz. 9:30 na kortach Neotherm ostatnie turnieje rozegrają tenisiści. Na plażt Słoneczny Brzeg w Rukławkach od godz. 10 na wodach Dadaju zmagać się będą uczestnicy spinningowych zawodów wędkarskich, a na plaży rozpocznie się mini turniej piłki nożnej dla rodzin. O godz. 11 w regatach ponownie wystartują żaglówki, a o godz. 12 w Parku Miejskim bieg rozpoczną zawodnicy „Grand Prix Biskupieckiego Lata”.

Tego dnia nie zabraknie również atrakcji dla dzieci. Od godz. 12 najmłodsi będą mogły wziąć udział w animacjach, a także pobawić się na dmuchańcach. O godz. 14 rozpocznie się spektakl w wykonaniu Teatru Katarynka. Będzie to baśniowa opowieść o dwójce przyjaciół – księżniczce Rosie i Klimku, którzy zmierzą się w beztroskim świecie z przebiegłym i podstępnym czarodziejem Zoltanem.

25. Dni Biskupca

i

Autor: Urząd Miasta Biskupiec

Dni Biskupca - jubileuszowe 25. obchody święta miasta poleca Radio Eska.

Quiz. Owoc czy warzywo? Dzieci znają odpowiedzi!

Pytanie 1 z 10
Papryka to:

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Dni Biskupca 2021. Będzie kolorowo, aktywnie i muzycznie! [PROGRAM IMPREZY]